reklama

Chanel pro moderní bohyni: Cruise kolekci předvedla i Barbora Podzimková

Čtěte více: móda
  • Tentokrát Karla Lagerfelda políbila antická múza, proto se takzvaná cruise linie oblečení pro rok 2018 nese v duchu starověkého Řecka a Říma.
profimedia 0331083566 profimedia 0331083566 Foto: Profimedia.cz / Chanel

"Tato historická epocha mě oslovila proto, že tehdejší znázornění ženy bylo absolutně dokonalé. Od té doby ji převzala renesanční estetika, která rovněž dokázala uchopit rozpuk mládí a nepředvídatelnost," prohlásil Lagerfeld.

Modely, které Chanel představil v pařížském Grand Palais, zdůrazňují boky. Nechybí pro značku typický tvíd, který je znázorněn v siluetách, co připomínají tógy svobodných Římanů. Zaujaly také výrazné čelenky a naddimenzované oční linky. Lagerfeld tímto způsobem ztělesnil svou vizi o mýtické Heleně Trojské.

Mezi modelkami se objevila stále úspěšnější rodačka z Příbrami, Barbora Podzimková, která je nově také tváří kosmetické řady Chanel. V předních řadách přehlídky seděli oblíbení ambasadoři módního domu, včetně Keiry Knighley, modelky Caroline de Maigret i režiséra Pedra Almodóvara.

 

 

Anna Nosková
Přeposlat
Diskuse
reklama

Číňanům nejde o byznys, ale o evropské technologie a vliv. Česko by mělo jejich investice kontrolovat, varuje část senátorů

ANO bude mít předsedy sedmi výborů, Demokratický blok čtyř, dohodly se strany. Kontrolní výbor připadne opozici

Zeman nám sdělil, že ve státních médiích pracují šílenci a ruské vedení to vlastně nepopírá, píše ruský tisk

Odboráři ve Škodě hrozí největší stávkou v historii Česka, zastavit výrobu by mohli až na tři týdny

Rusnok připustil možné oslabení nezávislosti ČNB. Na určování výše inflace by se podle něj mohli podílet politici

reklama