reklama

Chanel pro moderní bohyni: Cruise kolekci předvedla i Barbora Podzimková

Čtěte více: móda
  • Tentokrát Karla Lagerfelda políbila antická múza, proto se takzvaná cruise linie oblečení pro rok 2018 nese v duchu starověkého Řecka a Říma.
profimedia 0331083566 profimedia 0331083566 Foto: Profimedia.cz / Chanel

"Tato historická epocha mě oslovila proto, že tehdejší znázornění ženy bylo absolutně dokonalé. Od té doby ji převzala renesanční estetika, která rovněž dokázala uchopit rozpuk mládí a nepředvídatelnost," prohlásil Lagerfeld.

Modely, které Chanel představil v pařížském Grand Palais, zdůrazňují boky. Nechybí pro značku typický tvíd, který je znázorněn v siluetách, co připomínají tógy svobodných Římanů. Zaujaly také výrazné čelenky a naddimenzované oční linky. Lagerfeld tímto způsobem ztělesnil svou vizi o mýtické Heleně Trojské.

Mezi modelkami se objevila stále úspěšnější rodačka z Příbrami, Barbora Podzimková, která je nově také tváří kosmetické řady Chanel. V předních řadách přehlídky seděli oblíbení ambasadoři módního domu, včetně Keiry Knighley, modelky Caroline de Maigret i režiséra Pedra Almodóvara.

 

 

Anna Nosková
Přeposlat
Diskuse
reklama

Ceny bytů dál výrazně rostou, v paneláku rychleji než v novostavbách. Za čtvrt roku metr čtvereční v Praze podražil o 5 tisíc

Mayová si po brexitu přeje dvouleté přechodné období, aby se obě strany přizpůsobily novým pravidlům

Soud zrušil zajišťovací příkazy na 340 milionů proti opavské firmě FAU. Celníci podle něj neměli důvod je vydat

Uber přišel o licenci v Londýně, služba podle starosty není bezpečná. Zákaz se dotkne 40 tisíc řidičů

Zaspali jsme s elektromobily. Technologickými lídry už nejsme my Němci, ale Američané a může být hůř, naznačuje šéf úspěšné IT firmy

reklama