reklama

Humpolec se stal poněkolikáté Městem pro byznys. Tamní radnice se zamýšlí nad urbanistikou

Ekonom
Čtěte více: kraj | podnikání
  • Písek se na první místo vrátil po třech letech, Humpolec po jednom roce.
  • Z podpory byznysu a podnikatelů těží i občané, shodli se představitelé obou měst.
jarvis_5ad7239f498e8c84d09fc236.jpeg Ocenění Město pro byznys Jihočeského kraje převzali (zleva): Ivan Radosta (Milevsko), Jiří Hořánek (Písek) a Stanislav Mrvka (Jindřichův Hradec). Foto: Pavel Vítek

V komunikaci vidí hlavní složku úspěchu ve výzkumu Město pro byznys písecký místostarosta Jiří Hořánek. Město na Otavě se po roční pauze vrátilo na první místo v Jihočeském kraji. "Umožňujeme například sledovat novinky ve veřejných zakázkách pomocí webového RSS kanálu," říká Hořánek. Písecká radnice spatřuje v podpoře byznysu dlouhodobý prospěch nejen pro podnikatele, ale také pro občany města. "Spolupráce města a podnikatelů se vyplatí nejen vedení města, tedy politikům, ale hlavně občanům. I kdybychom nevyhráli, budeme se snažit úplně stejně," tvrdí místostarosta města, které loni skončilo druhé.

Vítězná města v Jihočeském kraji

Během předávání apeloval Hořánek na to, aby i jiné radnice spolupracovaly s Jihočeskou hospodářskou komorou. "Je to partner, který je schopen přenést k podnikatelům informace, díky nimž mohou korigovat své aktivity. Komunikace je alfou a omegou," říká místostarosta. "Kdybychom spolu nekomunikovali a omezili se na strohé zveřejňování informací, které nám ukládá zákon, tak by to bylo špatně," nastiňuje svůj pohled Hořánek.

Humpolec nehledí jen na byznys

Vysočina je specifický kraj. Alespoň co se výzkumu Město pro byznys týče. Za posledních sedm let tu totiž šestkrát vyhrál Humpolec. Loni dlouholetého vítěze přeskočil konkurent Pelhřimov. "Je potěšující, že vyhráváme, i když se párkrát změnila kritéria," řekl starosta Jiří Kučera. Město pravidelně vítězí v kategorii podnikatelského prostředí. Těží zejména z blízkosti k dálnici. Také tu je nejvyšší podíl podnikatelů na obyvatele. "Na radnici je stabilní management i vedení úřadu. I to něco signalizuje," myslí si Jiří Kučera.

Exkluzivní obsah pouze pro předplatitele.

Kupte si předplatné webu již za 99 Kč na měsíc.

Úplný obsah Ekonomu a Hospodářských novin • Přihlášení až na 5 zařízeních

Předplatit

Štěpán Šanda
Přeposlat
Diskuse

Neinvestovat do Amazonu a Googlu byla chyba, řekl miliardář Buffett. Ke kryptoměnám je ale stále kritický

Rozpočet státu skončil loni s druhým nejlepším výsledkem za 20 let. Pomáhá ekonomický růst a vyšší výběr daní

Ochráníme demokracii před falešnými zprávami, prohlásil Macron. Připraví zákon, který umožní soudům trestat šíření lží

Do desetitisíců schránek nechodí předplacené noviny, roznášková firma nemá dostatek lidí

Volkswagen v lednu prodal rekordní množství aut, jejich počet přesáhl půl milionu. Silně rostl v Číně a Německu

reklama