reklama

Vážení čtenáři

Ekonom
Čtěte více: editorial
Dalibor Martínek, šéfredaktor Dalibor Martínek, šéfredaktor Foto: Jan Hunter Doležálek

Tuzemské banky získají na poplatcích, často bizarně znějících, přes čtyřicet miliard korun ročně. A to přesto, že boj proti poplatkům je již mnoho let v Česku módní. Čehož využívají nové bankovní projekty.

Logika je přitom neúprosná: jestliže banka nějaký poplatek zruší, a náležitě toho marketingově využije, peníze musí vydělat jinak. Méně nápadně. Na úrocích z půjček si banky ročně přicházejí zhruba na třikrát větší sumu než na poplatcích.

Přesto se dá mezi bankami vybírat. V aktuálním Ekonomu přinášíme velké porovnání jejich produktů. Dočtete se, kde nabízejí nejdražší půjčky, kde nejlépe úročí úspory či jaké nabízejí podmínky hypoték.

Dále v Ekonomu přinášíme rozhovor s ministryní financí Alenou Schillerovou, která si na nás po dlouhém hledání termínu přece jen našla čas. Děkujeme. Její "daňový balíček" obsahuje mírné snížení odvodů z příjmů fyzických osob. A konec superhrubé mzdy. Naopak živnostníkům přituhuje, již nyní se snižuje strop pro výdajové paušály ze dvou milionů na jeden.

Z ostrého postupu finančních úřadů, které "zařízly" nejednu firmu, si Schillerová těžkou hlavu nedělá. "Sporné případy" podle svých slov "pečlivě sleduje".

Dalibor Martínek
Přeposlat
Diskuse
reklama

Neinvestovat do Amazonu a Googlu byla chyba, řekl miliardář Buffett. Ke kryptoměnám je ale stále kritický

Rozpočet státu skončil loni s druhým nejlepším výsledkem za 20 let. Pomáhá ekonomický růst a vyšší výběr daní

Ochráníme demokracii před falešnými zprávami, prohlásil Macron. Připraví zákon, který umožní soudům trestat šíření lží

Do desetitisíců schránek nechodí předplacené noviny, roznášková firma nemá dostatek lidí

Volkswagen v lednu prodal rekordní množství aut, jejich počet přesáhl půl milionu. Silně rostl v Číně a Německu

reklama