Tip

Po půlkilovém steaku už moc místa v žaludku nezbývá, nicméně zdejší Panna Cotta s javorovým sirupem a pekanovými ořechy glazovanými bourbonem stojí za hřích.

Z nabídky

Pečený telecí morek v bylinkovo citronové krustě, džem z karamelizované cibule     335 korun

Porterhouse pro dva, kombinace newyorského steaku a svíčkové obohacená grilováním na kosti a porcováním u stolu   950 gramů     1950 korun

Ale hlavní roli hraje špičkové hovězí, které vám přinesou nejprve ukázat, aby z něj poté vykouzlili dokonalý steak.

 

Restaurace George Prime Steak nabízí jedny z nejlepších a nejkvalitnějších steaků v metropoli, připravených ze špičkového masa amerického černého anguse v kategorii Black Angus USDA Prime Beef zaručujícím prvotřídní kvalitu.

 

Označení „USDA Prime“ totiž americké ministerstvo zemědělství uděluje jen asi třem procentům hovězího vyprodukovaného v USA (samozřejmostí je zákaz používání hormonů a antibiotik).Vedle kvality masa je v George Prime Steak kladen důraz i na špičkovou přípravu, neboť steaky se po třicetidenním zrání „grilují“ ve speciálním a notně výkonném grilu Montague Legend, který je jediný v Praze.

 

Gril maso opeče při teplotě 650 stupňů, díky čemuž se rychle zatáhne, získá jemnou máslovou konzistenci a současně zůstane krásně šťavnaté. Navíc lze velmi přesně garantovat zvolený stupeň propečení.

 

Nedopékat, nepropékat

Zbytek je na hostech. Řada kuchařů ovšem přiznává, že většina tuzemských zákazníků stále dává přednost poněkud fádnějšímu filetu mignon v úpravě medium done či well done, což je celkem nešťastná kombinace. Ostatně na jídelním lístku v George Prime Steak je u úpravy well done suše poznamenáno: „nedoporučujeme!“

 

Podívejte, jak své oblíbené suroviny kombinuje šéfkuchař restaurace George Prime Steak:

George Prime Steak

 

Pokud chcete vychutnat opravdu famózní chuť dokonalého steaku, šéfkuchaři doporučují Rib eye, tedy kus kvalitního masa, který je nádherně prorostlý tukem a při doporučené přípravě medium rare nabízí neskutečný požitek z krvavého, ale současně lahodného a šťavnatého masa. A přesně takový je Rib eye v George Prime Steaku. Maso je pevné, ale přitom plné chuti, šťavnaté, voňavé a křehké, prostě jedna velká nádhera. Pro fajnšmekry doporučujeme Rib eye s kostí připravený na kovbojský způsob, jenž je pro své nádherné mramorování nazýván králem steaků, nebo Porterhouse, kilový steak pro dva, který se porcuje až u stolu.

 

Přestože je v nabídce klasická škála steakových příloh, mnoha hostům přijdou zbytečné a vystačí si maximálně s grilovanou zeleninou, třeba paprikami nebo lesními houbami. Co naopak chuť masa podpoří, je čerstvý pepř, případně pepřová omáčka s několika kapkami brandy, ale i tu je třeba dávkovat s citem, aby autentickou chuť masa nepřebila. Zajímavou volbou je také originální máslo dochucené morkem.

 

Burger s ryzím zlatem

Steak je samozřejmě alfou a omegou nabídky, ale na menu najdete spoustu dalších zajímavostí. Z předkrmů stojí za zkoušku výtečné krabí koláčky s výraznou chutí krabího masa či pečený telecí morek v bylinkovo-citronové krustě, jehož lahodnou chuť zvýrazní džem z karamelizované cibule. Skvělou volbou je také salát z pečené řepy.

 

A ještě jeden tip. Opravdovým překvapením a tak trochu i kulinární kuriozitou je šťavnatý burger ochucený jak restovaným foie gras, tak zralým normandským sýrem Brillant Savarin. Burger je navíc ozdobený plátky 24 karátového zlata, takže mírou vrchovatou naplňuje svůj název Oligarcha burger.

 

Vánoce ve skleničce

Nabídka vína v George Prime Steak samozřejmě zahrnuje významná evropská vinařství včetně zajímavých českých vín, ale její hlavní důraz je kladen na vína kalifornská, jejichž kolekce nemá v Česku zřejmě konkurenci. Hosté mohou ochutnat například zajímavé kalifornské sekty z vinařství Gloria Farrer vyráběné šampaňskou metodou, a to buď příjemně ovocný a svěží blanc de noirs rozlévaný po skleničce, či Royal Cuvee ročníku 2005.

 

Milovníci Pinotů by pak měli ochutnat Pinot Noir Belle Glos z vinařství Clark & Telephone. Víno ročníku 2011 má úchvatnou vůni s ovocnými tóny ostružin, malin a švestek, které se objevují také v chuti, kde jsou však vyvážené svěží brusinkou a podtržené sametovou bohatostí vína. Ostatně už ve vinařství víno s trochou nadsázky označují za „koncentrované Vánoce v jednom doušku“.

 

Byznys a firemní klientela může využít speciální Salonek Kapitánův stůl. Ten je svým uspořádáním jako stvořený pro decentní společnost 12 hostů, kteří zde najdou rozsáhlou kolekci vín z Kalifornie a současně mají přímý kontakt se šéfkuchařem. Uzavřené skupině poslouží i další salónek s vlastním východem na ulici.

 

Rozhovor s šéfkuchařem: Martin Hnilička

Ze které suroviny rád vaříte a proč?

Nemám jednu nejoblíbenější surovinu, rád používám v rámci možností hlavně čerstvé a kvalitní suroviny, protože výsledek je potom nesrovnatelný.



Jaké jídlo, které jste ochutnal v poslední době, vás nejvíce překvapilo?

Překvapila mě jídla v restauraci 45 Park Lane (Wolfgang Puck Restaurant) v Londýně, kde jsem měl příležitost ochutnat skoro celý jídelní lístek a zároveň i nakouknout do kuchyně. A bylo to skvělé.

 

Ve které restauraci si pochutnáte a co si tam dáváte?

Mám rád Ristorante Prosecco, kam si občas zajdu na čerstvou pastu, rizoto nebo na něco z denní nabídky.

Související