Tip

Zajímavou volbou jsou úchvatné sorbety, které napomohou k pocitu slehnutí mezi chody – například limetkový s rozmarýnem či mučenkový.

Z nabídky

Carpaccio z královského kraba a chobotnic s citronovokoriandrovým dresinkem      430 korun

Vysoký roštěnec z amerického Black Anguse (250 gramů) 880 korun

Půlka pečené kachny s jablky a kmínem, podávaná s dušeným zelím a výběrem knedlíku     650 korun

Jehněčí hřbet s kaviárem z uzeného lilku s mátou   890 korun

Restaurace je otevřená jen večer, od 18 do 23 hodin, což je svým způsobem velká výhoda, neboť se může soustředit na špičkovou kvalitu nabízených pokrmů bez jakýchkoli kompromisů v podobě polední „ekonomické“ nabídky. Kvůli hotelovým hostům je navíc rozkročená na dvě strany a kromě moderní evropské či světové kuchyně nabízí také českou klasiku – třeba pečenou kachnu či svíčkovou, která je ovšem poněkud kreativně pozměněná – neboť medailonky jsou obalené ve slanině, a navíc si hosté mohou zvolit stupeň propečení, stejně jako u steaků.

 

Dlouhodobě nejoblíbenějšími jídly jsou ovšem steaky prémiové kvality, připravené ze speciálního chovu skotu Black Angus z farmy Creekstone, speciálně krmeného americkou kukuřicí. Milovníci masa s velkým M tak mají téměř jasnou volbu, neboť steaky představují vlajkovou loď restaurace a třeba takový steak z vysokého roštěnce s koňakovopepřovou omáčkou je naprosto fantastický. A navíc ho připraví naprosto přesně podle hostova zadání – ideální je ovšem medium rare. A stejně perfektní jsou i ryby – třeba špičkový halibut či mořský ďas, připravené na lávovém grilu.


Jelení špíz se smrži

Milovníci gurmánských specialit by však měli skvělé steaky pro jednou oželet a raději si vybrat z nabídky sezonních specialit, kde se skrývá celá řada fantastických jídel. Na přelomu září a října šéfkuchař připravoval pokrmy z hub, které musely nadchnout i náročné gurmety. Jedním z nich byly smažené lesní houby různých druhů, podávané s famózní omáčkou z černého piva. To je přesně to, co v kulinární nabídce metropole dlouhá léta chybělo – tradiční domácí jídlo, kreativně přetavené ve vybroušenou delikatesu.

 

Ještě více ovšem zabodoval skvělý jelení špíz servírovaný s omáčkou ze smržů marinovaných v koňaku, který nabídl špičkovou kombinaci vyzrálé lahodné zvěřiny s delikátní omáčkou a jemnými houbami, což byl alespoň v našem případě gastronomický vrchol celého večera. Houbové menu vystřídá na konci října nabídka jídel připravených z řepy a dýně, zatímco konec listopadu bude patřit již naplno zvěřině. A samozřejmě na sv. Martina se bude servírovat slavnostní husí menu s mladým českým vínem.

 

Šéfkuchař CzecHousu představuje své nejoblíbenější kousky masa:

Šéfkuchař CzecHousu představuje své nejoblíbenější kousky masa



Vína z Izraele

Reprezentativní vinná karta nabízí průřez všemi důležitými oblastmi, přičemž řada skvělých vín je také připravena k servírování na skleničku, což je velká výhoda. Jako „house wine“ jsou v nabídce zajímavá vína z vinařství Vinohrad, a to červené víno CzecHouse, odrůdově Cabernet z Horních Věstonic a pak bílé Cuveé Zinc z Mikulovské vinařské oblasti, které je připraveno z vlašského ryzlinku a veltlínského zeleného.

 

Pokud chtějí hosté ochutnat nějaké netypické a unikátní víno, pak mohou zkusit produkty z izraelského vinařství Yarden, které připravuje svá vína na Golanských výšinách (z jejich bílých vín stojí za zkoušku Chardonnay, z červených pak Cabernet Sauvignon či Merlot). Movití klienti mohou nahlédnout do speciální vinné karty s archivními víny, kde najdou třeba legendární Château Petrus v ceně 80 tisíc korun za láhev. Naopak vína v normální vinné kartě se většinou pohybují v rozmezí 600 až 1200 korun.

 

Byznys a firemní klientela ocení především profesionalitu personálu a vysoký standard nabízených služeb, díky čemuž je CzecHouse oblíbeným místem důležitých obchodních schůzek a jednání, zvláště se zahraničními partnery. Výhodou je také parkování v hotelové garáži, které je pro hosty restaurace zdarma.

 

 

Rozhovor se šéfkuchařem: Miroslav Hanzal 

Co by dobrý šéfkuchař nikdy neudělal?

Nikdy by neslevil z kvalitně upraveného jídla, neboť pokud není něco dokonalé, nepatří to před hosta. Host si zaslouží to nejlepší provedení a autentické suroviny. Ve vysoké gastronomii nejde jen o uspokojení základní lidské potřeby, ale je to snaha povýšit naši práci na mistrovské provedení.

 

Jaké je vaše nejoblíbenější jídlo?

V poslední době je to každé jídlo, u jehož přípravy asistují naše děti. Velmi rádi pomáhají obalovat řízky či koulet ovocné knedlíky.

Jaká je vaše nejoblíbenější restaurace?

Je to každá, kde se dobře najím a kde vím, že pokrmy připravují z kvalitních a čerstvých surovin. Jsem vděčný host a dokážu ocenit kvalitní práci. Na talíři to vždy poznáte, v tom je alfa a omega celé gastronomie.
 


Související