reklama

Scorpions zahrají v červenci v Karlových Varech

Čtěte více: Scorpions | metal

Německá rocková kapela Scorpions vystoupí příští rok v červenci v Karlových Varech. Zastaví se tam v rámci světového turné k nové desce, kterou vydá 1. ledna. Koncert na stadionu AC Start bude během turné jediným v České republice.

Koncert se uskuteční 7. července, tedy v den, kdy bude ve městě vrcholit Mezinárodní filmový festival. Vladimír Suchan z pořádající agentury Vlny očekává velký zájem, proto se koncert bude konat na karlovarském stadionu. Vstupenky se začnou prodávat už v prosinci. V předprodeji budou za 750 korun, na místě potom za 999 korun.

"Dostat skupinu Scorpions do Karlových Varů nebylo vůbec jednoduché. Dohadování o podmínkách koncertu a termínu trvalo skoro půl roku. Je to i finančně nejnáročnější akce, kterou jsme dosud pořádali. Náklady se pohybují v milionech korun," poznamenal Suchan.

Pro tvorbu Scorpions jsou typické zejména hardrockové balady. Mezi jejich největší hity patří Wind of Change (Vítr změn) či Still Loving You (Stále tě miluji).

V Česku Scorpions vystoupili poprvé v roce 1993 v Ostravě, o šest let později hráli také v Praze. Čeští fanoušci je poté mohli slyšet v roce 2001 v Brně a letos byla kapela největším magnetem hudební přehlídky Benátská noc v Malé Skále na Jablonecku.

ČTK
Přeposlat Diskuse
reklama

Neinvestovat do Amazonu a Googlu byla chyba, řekl miliardář Buffett. Ke kryptoměnám je ale stále kritický

Rozpočet státu skončil loni s druhým nejlepším výsledkem za 20 let. Pomáhá ekonomický růst a vyšší výběr daní

Ochráníme demokracii před falešnými zprávami, prohlásil Macron. Připraví zákon, který umožní soudům trestat šíření lží

Do desetitisíců schránek nechodí předplacené noviny, roznášková firma nemá dostatek lidí

Volkswagen v lednu prodal rekordní množství aut, jejich počet přesáhl půl milionu. Silně rostl v Číně a Německu

reklama