Vážení čtenáři,

vítám vás u říjnového vydání magazínu Moderního řízení, které jsme věnovali tématu stárnutí. A to v kontextu života ve firmách. Zajímalo nás totiž, jak se v "korporátním životě" uplatňují ti, kteří už nejsou tak nadšení, rychlí či mladí…

Českou společnost bohužel ovládá v oblasti zaměstnávání zralých lidí plno předsudků. Není výjimkou, že v pracovních inzerátech najdete jako přednost firmy, že vás nabere do "mladého" týmu. Setkáváme se s názory, že se starší zaměstnanci nedokážou učit nové věci, nejsou flexibilní, neporadí si s novými technologiemi. Je to ale skutečně tak?

Vydali jsme se proto do firem a mluvili s lidmi, kteří vás možná překvapí tím, jak naplno žijí a jaké mají plány. Setkali jsme se i s těmi, kteří se nebáli změnit svou profesi a nechali se zaměstnat ve věku, kdy řada z nás dává přednost spíše klidu.

Inspirujte se třeba příběhem Táni Princové, která se v padesáti letech rozhodla vystudovat vysokou školu, aby mohla dělat to, co si přála v mládí − pracovat v lékárně. Prodala a pronajala své tehdy dobře zajeté firmy a otočila svůj život naruby. V reportáži kolegyně Kristýny Dlaskové se zase podíváte do fastfoodové restaurace McDonald's, kde kombinují zkušenosti služebně seniornějších zaměstnanců s nápady a nadšením těch mladších. No a udělali jsme také průzkum, ve kterých oborech se vyplatí mít za sebou určité zkušenosti…

Vážení čtenáři, doufáme, že si spolu s námi při listování aktuálním vydáním Moderního řízení uvědomíte, že stabilita, loajalita a zkušenosti, které si s sebou tito lidé nesou, jsou nespornou výhodou.

Přeji vám (s námi) užitečně strávený čas.

Související