reklama

Envitech znovu nabídne řešení pro udržitelný život

  • Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně už podruhé hostí v rámci svého programu specializovaný veletrh Envitech.
  • Jde o jeden z mála veletrhů ve střední Evropě, které se zaměřují na oblast technologií, výrobků a služeb přispívajících k ochraně a obnově zdravého životního prostředí.
jarvis_59d63b96498e2987e15e142f.jpeg Za oblast zpracování a využití odpadů se na Envitechu představí například britská společnost Egbert Taylor. Foto: Egbert Taylor

I když jde o specializovanou akci mezinárodního veletrhu, ani letos to neznamená, že by byl Envitech samostatnou událostí, oddělenou od MSV. Stánky firem, které vystavují na Envitechu, jsou rozmístěny mezi prezentacemi firem ze strojírenského veletrhu. Přestože by se mohlo zdát, že oddělení veletrhů by bylo pro návštěvníky přehlednější, má promíchanost vystavovatelů svůj smysl. Společnosti, které se prezentují v oblasti strojírenství, mnohdy nabízejí i produkty či služby spadající tematicky do tohoto veletrhu. Jde zejména o různá vzduchotechnická zařízení, čerpací stanice, technologie pro úpravu a čištění vod, zpracování a využití odpadu či odstraňování ekologických zátěží. "Organizačně by tedy nebylo možné tyto dvě akce oddělit například do různých prostor," říká za pořádající společnost Veletrhy Brno Radka Svobodová.

Výhodné propojení

Mezinárodní strojírenský veletrh má téměř šedesátiletou historii, dobré jméno, a navíc výhodnou polohu ve střední Evropě, z čehož by měl Envitech v budoucích letech dokázat dobře těžit. Letos už zde vystavuje celkem 40 firem ze sedmi zemí. Ze zahraničí přijelo dohromady 15 vystavovatelů, nejvíce ze Slovenska a Německa.

"Oproti loňskému, prvnímu ročníku jsme zaznamenali ze strany prezentujících firem větší zájem, z čehož máme samozřejmě velkou radost," pokračuje Radka Svobodová a dodává, že i když je záběr Envitechu poměrně velký, nebrání v dalších ročnících nic jeho dalšímu rozšiřování. "Pokud vzniknou nějaké nové technologie či postupy, určitě je do veletrhu nezapomeneme začlenit. Chceme, aby se o novinkách dozvěděl co největší počet lidí."

Zaměřeno na odpady…

Na veletrhu Envitech se společnosti představí ve 13 více či méně provázaných kategoriích. Za oblast zpracování a využití odpadů to bude například britská společnost Egbert Taylor, mající v portfoliu mimo jiné kovové kontejnery na odpad. "Momentálně vstupujeme na trhy ve střední a východní Evropě, tak se nám právě veletrh Envitech zdá jako nejlepší příležitost, jak oslovit zákazníky a seznámit je s našimi produkty," vysvětluje důvod účasti Tomáš Střelský, ředitel společnosti pro tyto dva evropské regiony. "Odpadové hospodářství je obor, který kloubí logistiku, environmentální vědy, obecní či městské finance a urbanismus. Odpadové hospodářství se skládá z mnoha kroků a každý z nich může něčím přispět k udržitelnosti životního prostředí, ochraně přírody či ekologii," dodává.

Podle Střelského je důležitou součástí celého procesu i životnost nádob na odpad. "Kovové odpadové a recyklační kontejnery vydrží v provozu déle než plastové, což je jedním z přínosů k trvalé udržitelnosti."

… nebo třeba na úpravu vody

V oblasti technologie pro čistírny odpadních vod pak na Envitechu vystavují například společnost Russell Finex, vyrábějící a dodávající síta a filtry, či společnost Odlučovače, jež se zabývá hlavně výrobou a prodejem odlučovačů olejové mlhoviny pro obráběcí stroje.

V oboru poradenství v oblasti ochrany čistoty vody se návštěvníci veletrhu setkají například s maďarskou společností Hydrofilt, která projektuje, realizuje, provádí servis a provozuje zařízení na úpravu vody pro průmysl, zemědělství a sektor služeb.

Vystavovateli v oboru technologie úpravy pitné, užitkové a technologické vody budou také firma Filter One CZ, nabízející hydraulické, kapalinové, procesní a vzduchové filtry či filtrační tkaniny, nebo společnost Watek, která obchoduje s chemickými čerpadly, filtračními aparáty a zařízeními na výrobu demineralizované vody. A v neposlední řadě za kategorii literatura, služby, výzkum, ekologické organizace se představí Strojírenský zkušební ústav, do jehož kompetencí spadá například certifikace výrobků, inspekce a kalibrace. Navíc je také akreditovanou zkušební laboratoří.

Kristina Kadlas Blümelová
Přeposlat
Diskuse
reklama

Češi mají v oblasti kryptoměn hned dvě světová prvenství. Vytvořili virtuální peněženku a bitcoinové "JZD"

Ministerstvo průmyslu zpřísňuje investiční pobídky. Levné montovny neplatící alespoň průměrnou mzdu mohou na podporu zapomenout

Babiš ani neví, kde Kostelec je, jinak by to tak nenechal, říkají místní. Volit budou ANO, i když na práci v masně Agrofertu si stěžují

Češi umí rozjíždět "byznys z vesmíru". Dostávají kosmické technologie do běžného života, říká manažer Evropské vesmírné agentury

Forbes: Trump se propadl v žebříčku boháčů o sto příček. Gates zůstává nejbohatším člověkem planety

reklama