reklama

Udržet zaměstnance ve výrobě pomohou školení mistři

  • Mistr ve výrobě dnes patří k ohroženým druhům.
  • Riziko vyhynutí je zde přímo úměrné skepsi, s jakou se tito pracovníci potýkají pokaždé, když jejich tým opouští sotva zaškolený nováček nebo mazák, kterého přetáhla konkurence.
  • Vzdělávací program Akademie mistrů ve výrobě, který na strojírenském veletrhu představí Economia Trainings, ukáže firmám, že je třeba obrátit se do vlastních řad a ptát se, co mohou udělat pro to, aby si zaměstnance udrželi.
jarvis_59d62aff498e2987e15d403f.jpeg Vzdělávací program Akademie mistrů ve výrobě, vychází ze zkušeností s realizací u velkých mezinárodních výrobních značek i tuzemských regionálních firem (ilustrační foto). Foto: Honza Mudra

Situace typická v mnoha firmách: technolog a procesní inženýr přijdou za mistry do výroby a oznámí jim, jaké změny ve výrobním procesu nastanou. I když jde o opodstatněnou změnu, jak myslíte, že se k ní mistři postaví? "To my tady víme dávno!" Skutečně, mistři vědí, co by se mělo udělat. Jen se jich nikdo nezeptal. A samozřejmě nový proces nebudou zavádět s takovým nadšením, jako kdyby se na jeho tvorbě sami podíleli.

Nebo jiný příklad: mistr přijde do práce a linka zase není obsazena, nový kolega dnes nedorazil. Kdy naposled byl jeho tým kompletní? Tento měsíc zaučoval dva nové lidi a ani jeden z nich už tu nepracuje. "Kde ty lidi brát? A kdo po mně mou práci převezme?" Roste zmetkovost a plýtvání, ale i přesčasy. "Hlavně že se mluví o neustálém zlepšování. Takhle kdyby nám někdo zlepšil plat!"

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé.

Děkujeme za vaši přízeň.

Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá.
Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Předplatit

Denisa Kubová
Přeposlat
Diskuse

V prezidentské volbě se střetnou i různé zájmy z byznysu. V kampani nechybějí velká jména, nejvíce jich přitáhl Drahoš

Díky CIA byl zmařen atentát na katedrálu v Petrohradu. Putin následně poděkoval Trumpovi za pomoc

KSČM se nehodlá vzdát nominace předlistopadového policisty Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS

Jistě, pane premiére: Měli jsme stisknout "jaderný knoflík" a EET úplně zrušit, říká pět soudců Ústavního soudu

Číňané představili návrh lázeňských Pasohlávek. U Nových Mlýnů chtějí postavit hotel a desítky bytů

reklama