Z přehledu vyplývá, že redaktoři "fandí“ domácím lokalitám. Posuďte sami: Zlatni Rat na ostrově Brač (Chorvatsko), Bamburgh v hrabství Northumberland (Anglie), Conche des Baleines na ostrově Ile de Ré (Francie), Kampen na ostrově Sylt (Německo), Myrtos na ostrově Kefalonia (Řecko), Dogs Bay v hrabství Galway (Irsko), Chia na Sardinii (Itálie), Kurská kosa (Litva/Rusko), Ramla Bay na ostrově Gozo (Malta), Portstewart Strand (Severní Irsko), Sagres na Algarve (Portugalsko), Rushy Bay na ostrově Bryher (Velká Británie), Luskentyre na ostrovech Western Isles (Skotsko), El Palmar na Costa de la Luz (Španělsko), Tofta na ostrově Gotland (Švédsko), Patara na Turecké riviéře (Turecko) a Marloes Sands v hrabství Pembrokeshire (Wales). (in)


Vychází průvodce Korsikou
Třetí, aktualizované vydání turistického průvodce Korsikou z řady Rough Guides vychází v těchto dnech v Nakladatelství Jota. Příručka k návštěvě jednoho z nejúchvatnějších středozemních ostrovů zahrnuje sugestivní popisy každého města i přímořského letoviska s aktuálním doporučením nejzajímavějších míst všech cenových relací, kde se lze ubytovat, najíst a napít. Nechybějí praktické rady k turistickým trasám v žulových horách i zalesněných údolích ostrova ani vylíčení historicky zajímavých oblastí, od římských rozvalin v Alérii až po Napoleonovo rodiště Ajaccio. Knihu doplňuje také barvité pojednání o korsických dějinách, slavnostech, nacionalismu a přírodě.
Součástí průvodce je 60minutové multimediální DVD s cestopisným filmem o ostrově a program na úpravu digitálních fotografií. Průvodce stojí 498 korun. (in)


Rostock ozdobí plachetnice
Už po osmnácté se v severoněmeckém Rostocku koná námořní festival Hanse Sail. Od 7. do 10. srpna se sem budou sjíždět návštěvníci k ústí řeky Warnow, aby zhlédli více než 250 tradičních plachetnic a muzejních lodí a užili si nabídku bohatého programu. Hanse Sail je jedním z nejfotogeničtějších festivalů v Německu. Zažijí připlouvání a odplouvání lodí mezi městským přístavem a ústím Warnow, závody veslic před Warnemünde, plachty zcela vytažené a mužstva zastupující více než tucet národností. Ani program na souši si v ničem nezadá s mořskou podívanou. Na více než patnácti pódiích obveselují návštěvníky dechové kapely, jazz či pop. Nezapomenutelný je i pohled na maják z obřího kola. Na Hanse Sail lze plachtit, pozorovat vibrující mumraj ze vzduchu nebo si vybrat z nějaké nabídky a spojit návštěvu slavnosti s příjemnou dovolenou.
www.hansesail.com  (in)


Na plážový volejbal do Ládví
V Praze byl otevřen nový areál na plážové sporty Beachklub Ládví. Najdete jej v areálu SOU Eltodo, Chabařovická 4, asi 500 metrů od od stanice metra C Ládví. Kromě šesti kurtů na plážový volejbal a tří hřišť na plážový fotbal a házenou je návštěvníkům k dispozici louka na piknik nebo pétanque, dětské pískoviště, občerstvení nebo parkoviště. Klubové členství pořídíte za 600 korun na letní sezonu a díky němu pak máte vstupné zdarma ve všední dny od 8 do 16 hodin, v pátek od 18 do 21 hod. a o víkendech po turnajích. Jinak za hodinu plážového volejbalu zaplatíte 150 (8 - 16 h), respektive 250 Kč (16 - 21 h). Kurt lze rezervovat na telefonním čísle 775 044 221.
Více informací o klubu na stránkách www.beachklubladvi.cz . (in)


Tip IN magazínu

Léto v lanovém centru
V olomoucké zoo na Svatém Kopečku je nově otevřeno první lanové centrum pro malé děti v České republice s názvem Lanáček. Překážkovou trasu, umístěnou tři metry nad zemí, mohou zdolávat děti ve věku od tří do 12 let. Čeká na ně celkem 11 překážek s názvy odvozenými z říše zvířat - veverčí doupě, most paviánů nebo pavoučí síť. Trasa se dá zvládnout asi za 15 minut, ale padesátikorunové vstupné platí po celý den. Otvírací doba dětského lanového centra se kryje s provozní dobou zoo. Po celou dobu je na místě přítomen záchranný personál.
Náklady na vznik Lanáčku činily přibližně 600 tisíc korun a od prvotního nápadu po realizaci uplynulo asi půl roku.
Novou atrakci pro děti vybudovala společnost Lanové centrum Proud, která provozuje devět lanových center v ČR, kromě Prahy například v Brně, Olomouci, Ostravě nebo Bystřici nad Pernštejnem, dvě na Slovensku a čtyři v Polsku.
Adrenalinových center v České republice stále přibývá, v současnosti přispívají ke větší atraktivitě většiny krajů. Silné zastoupení mají například v Libereckém kraji, kde se podle portálu www.liberecky-kraj.cz nachází deset lanových center, například v Harrachově mají návštěvníci možnost využít hned dva lanové parky. Nové lanové centrum Offpark bylo letos na jaře otevřeno například v Sušici. Několik podobných podniků funguje i v Praze a okolí, na skupiny dětí starších deseti let se specializují v Lanovém centru Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy na Libeňském ostrově, podobnou atrakci mohou využít děti i dospělí například ve Fun Islandu na ostrově Císařská louka. Cena za adrenalinový zážitek se většinou pohybuje přibližně od 100 do 400 korun za osobu, centra však nabízejí i program pro skupinové akce. (in)