reklama

Europoslankyně Sehnalová bude příští rok vířit vody EU, tvrdí vlivný bruselský server Politico

Čtěte více: EU | Brusel | potraviny | ČSSD
  • Bruselský server Politico vybral osobnosti ze všech členských zemí, které budou v příštím roce nejvíce vidět.
  • Za Česko vybral europoslankyni Olgu Sehnalovou (ČSSD), která bojuje proti dvojí kvalitě potravin.
  • Aktuálním cílem Sehnalové je, aby Evropská komise zařadila dvojí kvalitu potravin na blacklist nekalých praktik.
Za práva spotřebitelů bojuje Olga Sehnalová v Evropském parlamentu už od roku 2009. Za práva spotřebitelů bojuje Olga Sehnalová v Evropském parlamentu už od roku 2009. Foto: ČTK

Vlivný bruselský server Politico vybral osobnosti všech členských zemí, které budou v příštím roce nejvíce "tvořit, bořit a vířit" Evropskou unií. Za Česko vybral europoslankyni Olgu Sehnalovou (ČSSD). Ta dlouhodobě bojuje proti dvojí kvalitě potravin v Evropské unii.

Například Bulharsko bude nejvíce vidět podle Politica díky Mině Andreevě, která je mluvčí předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera, a Francie díky ministryni práce Muriel Pénicaudové, která je známá jako žena, jež si podmanila francouzské odboráře.

Zarputilá bojovnice Sehnalová

Na různé složení výrobků ve stejném obalu upozorňuje Sehnalová už od roku 2011. Tehdy si Slovenská asociace spotřebitelů stěžovala na to, že produkt Nescafé Gold má jiné složení v západní a východní Evropě.

"Sehnalová se se stížností obrátila na Evropskou komisi. Ta jí ale řekla, že s tím nemůže nic dělat, protože není porušeno žádné právo. Místo toho, aby se vzdala, tak se do problému ještě více obula," píše server Politico.

Tiše a rozvážně mluvící Sehnalová zasedá v Evropském parlamentu už od roku 2009 a od té doby intenzivně pracuje na zlepšení práv spotřebitelů. Jak ale sama v rozhovoru pro HN uvedla, hlavním impulzem pro to, aby se daly věci kolem dvojí kvality potravin do pohybu, bylo nutné zapojení politických špiček států visegrádské čtyřky.

Nyní Sehnalová chce, aby Evropská komise zařadila dvojí kvalitu potravin na blacklist nekalých praktik. "Vycházím z toho, že dozorové orgány – pokud už mají spolupracovat a nějakým způsobem tuto praktiku potírat – musí mít velmi přesně legislativně krytá záda, když se do něčeho takového pustí," uvedla pro HN Sehnalová. Celý rozhovor s europoslankyní čtěte ZDE.

 

 

 

 

hou
Přeposlat
Diskuse
reklama

Manpower: Česko má kvalifikované zaměstnance, kteří ovšem neumí anglicky. Přesto patří do TOP 10 trhů práce Evropy

České soláry se rozrůstají po celém světě. V Íránu startuje projekt za 300 milionů, další vzniknou v Chile či Austrálii

Česká RSBC kupuje největšího výrobce pistolí ve Slovinsku. Sází na zhoršení bezpečnostní situace v Evropě

CRAB kontrolující nemovitosti státu měl šetřit miliony, namísto toho je spolykal. Evidence jednoho objektu stojí 27 tisíc

Zeman jmenoval novou vládu. Kabinet zvolil vicepremiéry Brabce a Stropnického a Babišovi nařídil odmítnout kvóty pro migranty

reklama