reklama

Americké bombardéry přeletěly poblíž KLDR. Doprovázely je dvě jihokorejské stíhačky

Čtěte více: USA | KLDR | stíhačka
  • Poblíž KLDR přeletěly dva americké bombardéry B-1B.
  • Šlo o vůbec první noční přelet v doprovodu jihokorejských stíhaček.
  • KLDR si koncem září vyhradila právo sestřelit americké bombardéry i mimo severokorejský vzdušný prostor.
Dva americké nadzvukové bombardéry B-1B přeletěly v doprovodu jihokorejských stíhaček nad Korejským poloostrovem - Ilustrační foto. Dva americké nadzvukové bombardéry B-1B přeletěly v doprovodu jihokorejských stíhaček nad Korejským poloostrovem - Ilustrační foto. Foto: ČTK

Dva americké nadzvukové bombardéry B-1B přeletěly v úterý večer nad Korejským poloostrovem v době napjaté situace mezi USA a Severní Koreou. Podle agentury Reuters o tom informoval Pentagon s tím, že šlo o vůbec první noční přelet v doprovodu jihokorejských stíhaček. KLDR nedávno pohrozila, že sestřelí americké letouny v případě, že se přiblíží k jejímu území.

Bombardéry v rámci pravidelného společného cvičení vyrazily z americké základny na tichomořském ostrově Guam a doprovázely je dvě jihokorejské stíhačky F-15K.

Po vstupu do jihokorejského vzdušného prostoru zkušebně odpálily střely vzduch-země, jejichž cíl byl v pobřežních vodách východně od Jižní Koreje.

Ukázka síly, kterou USA podnikly v napjaté době, dosud nevyvolala žádnou reakci Pchjongjangu.

KLDR si koncem září vyhradila právo sestřelit americké strategické bombardéry i mimo severokorejský vzdušný prostor, neboť prý prezident Donald Trump řadou ostrých prohlášení vyhlásil zemi válku. Podle vojenských expertů však severokorejská armáda nemá odpovídající výbavu na naplnění svých hrozeb.

Prezident Trump se v úterý sešel s ministrem obrany Jamesem Mattisem a šéfem armádních štábů Josephem Dunfordem, kteří mu prezentovali aktuální vývoj sporů mezi USA a KLDR, které se vyostřily po sérii severokorejských raketových a jaderných testů.

ČTK, jur
Přeposlat
Diskuse
reklama

Spojuje průzkumy a sázkařské kurzy. ČSSD slábne, stoupá SPD a piráti. Babiš asi nesestaví vládu sám, říká

Banky ve třetím čtvrtletí zpřísnily podmínky úvěrů na bydlení, i tak ve zbytku roku čekají zvýšení poptávky

Nastala nová éra astronomie. Vědci poprvé pozorovali zdroj gravitačních vln v místě, kde splynuly neutronové hvězdy

Česká měna je už téměř na úrovni jako před intervencemi. Na konci příštího roku může euro stát 25 korun, odhadují analytici

Narcos a další seriály Netflixu přilákaly za čtvrt roku 5 milionů uživatelů. Tržby vzrostly meziročně o třetinu

reklama