reklama

Americké bombardéry přeletěly poblíž KLDR. Doprovázely je dvě jihokorejské stíhačky

Čtěte více: USA | KLDR | stíhačka
  • Poblíž KLDR přeletěly dva americké bombardéry B-1B.
  • Šlo o vůbec první noční přelet v doprovodu jihokorejských stíhaček.
  • KLDR si koncem září vyhradila právo sestřelit americké bombardéry i mimo severokorejský vzdušný prostor.
Dva americké nadzvukové bombardéry B-1B přeletěly v doprovodu jihokorejských stíhaček nad Korejským poloostrovem - Ilustrační foto. Dva americké nadzvukové bombardéry B-1B přeletěly v doprovodu jihokorejských stíhaček nad Korejským poloostrovem - Ilustrační foto. Foto: ČTK

Dva americké nadzvukové bombardéry B-1B přeletěly v úterý večer nad Korejským poloostrovem v době napjaté situace mezi USA a Severní Koreou. Podle agentury Reuters o tom informoval Pentagon s tím, že šlo o vůbec první noční přelet v doprovodu jihokorejských stíhaček. KLDR nedávno pohrozila, že sestřelí americké letouny v případě, že se přiblíží k jejímu území.

Bombardéry v rámci pravidelného společného cvičení vyrazily z americké základny na tichomořském ostrově Guam a doprovázely je dvě jihokorejské stíhačky F-15K.

Po vstupu do jihokorejského vzdušného prostoru zkušebně odpálily střely vzduch-země, jejichž cíl byl v pobřežních vodách východně od Jižní Koreje.

Ukázka síly, kterou USA podnikly v napjaté době, dosud nevyvolala žádnou reakci Pchjongjangu.

KLDR si koncem září vyhradila právo sestřelit americké strategické bombardéry i mimo severokorejský vzdušný prostor, neboť prý prezident Donald Trump řadou ostrých prohlášení vyhlásil zemi válku. Podle vojenských expertů však severokorejská armáda nemá odpovídající výbavu na naplnění svých hrozeb.

Prezident Trump se v úterý sešel s ministrem obrany Jamesem Mattisem a šéfem armádních štábů Josephem Dunfordem, kteří mu prezentovali aktuální vývoj sporů mezi USA a KLDR, které se vyostřily po sérii severokorejských raketových a jaderných testů.

ČTK, jur
Přeposlat
Diskuse
reklama

Firmy hýří optimismem. Lidé nejsou, zaměstnavatelé přesto chtějí nabírat jako nikdy v historii

Ve Velké Chuchli se začíná přepřahat. Rodina developera Radovana Vítka patrně ovládne firmu, která v Praze organizuje dostihy

Jsem eurofederalista, ale šéf německé SPD Schulz mě nepotěšil. Uškodil myšlence evropské federace jako nikdo jiný, řekl Zeman

V Rakousku explodoval plynový terminál, výbuch zabil jednoho člověka. Itálie se chystá na stav nouze, cena plynu stoupá

Ať nám spisy k Čapímu hnízdu přinesou do sněmovny, na policii chodit nebudeme, usnesl se imunitní výbor

reklama