reklama

První homosexuální pár v Německu adoptoval dítě. Dvouletého chlapce měl od narození v pěstounské péči

Čtěte více: Německo | homosexualita | rodina | adopce
  • První homosexuální pár v Německu adoptoval dvouletého chlapce.
  • Zákon umožňující kromě adopcí také sňatky gayů a leseb schválil letos v červnu německý parlament.
  • Mluvilo se o něm jako o "Manželství pro všechny".
První homosexuální pár v Německu adoptoval dítě – Ilustrační foto. První homosexuální pár v Německu adoptoval dítě – Ilustrační foto. Foto: Shutterstock

Manželé Michael a Kai Korokovi se stali zřejmě prvním homosexuálním párem v Německu, který adoptoval dítě. S odvoláním na svaz lesbiček a gayů v Berlíně a Braniborsku o tom informoval v úterý list Berliner Kourier.

Adopce dětí manželi stejného pohlaví umožnil zákon, který letos v červnu schválil německý parlament. Norma zároveň umožnila homosexuálům v Německu uzavírat manželství.

Adopci malého Maximiliana, který u Korokových žil v pěstounské péči od narození, schválil soud v berlínské čtvrti Tempelhof-Kreuzberg dopisem z minulého čtvrtka. Zákon umožňující sňatky párů stejného pohlaví a adopce dětí těmito páry začal platit od začátku října.

Korokovi registrované partnerství v manželství přeměnili hned 2. října a okamžitě po obdržení oddacího listu požádali o adopci dvouletého chlapce. Žádosti soud vyhověl.

"Je to nový a velký krok pro gaye a lesbičky... Je to také důkaz, že 'Manželství pro všechny' není jen symbolické," uvedl mluvčí svazu lesbiček a gayů v Berlíně a Braniborsku Jörg Steinert.

O zákonu, který v červnu překvapivě schválil Spolkový sněm, se v Německu hovořilo jako o "Manželství pro všechny".

ČTK, mar
Přeposlat
Diskuse
reklama

Firmy hýří optimismem. Lidé nejsou, zaměstnavatelé přesto chtějí nabírat jako nikdy v historii

Ve Velké Chuchli se začíná přepřahat. Rodina developera Radovana Vítka patrně ovládne firmu, která v Praze organizuje dostihy

Jsem eurofederalista, ale šéf německé SPD Schulz mě nepotěšil. Uškodil myšlence evropské federace jako nikdo jiný, řekl Zeman

V Rakousku explodoval plynový terminál, výbuch zabil jednoho člověka. Itálie se chystá na stav nouze, cena plynu stoupá

Ať nám spisy k Čapímu hnízdu přinesou do sněmovny, na policii chodit nebudeme, usnesl se imunitní výbor

reklama