reklama

Amerika Daniela Anýže: Trump zlepšil americkou žurnalistiku, říká novinář Washington Post

Autor HN
Čtěte více: USA | žurnalistika | Trump Donald
  • Podle investigativního novináře deníku Washington Post Adama Entouse americký prezident Donald Trump pozdvihl kvalitu americké žurnalistiky. Média, kterým Trumpovi voliči nevěří, si totiž dávají více pozor, aby jejich informace byly ověřené, bez chyb.
  • V ruské kauze ale ještě čeká novináře spousta práce, zatím prý nevíme, co a proč se mezi Trumpovými lidmi a Rusy odehrálo.
Podle investigativního novináře deníku Washington Post Adama Entouse americký prezident Donald Trump pozdvihl kvalitu americké žurnalistiky. Podle investigativního novináře deníku Washington Post Adama Entouse americký prezident Donald Trump pozdvihl kvalitu americké žurnalistiky. Foto: Reuters

S investigativním novinářem deníku Washington Post Adamem Entousem jsme se sešli pár dní poté, co ministr spravedlnosti USA Jeff Sessions uvedl, že jeho úřad chce tvrdě stíhat informační úniky z administrativy prezidenta Donalda Trumpa.

"Respektujeme důležitou roli tisku, ale nemůže být neomezená," oznámil Sessions zároveň s tím, že novináře hodlá pod hrozbou soudů tlačit k tomu, aby prozradili své zdroje.

Co pro vás prohlášení ministra spravedlnosti znamená?

Není kam ustupovat. Ochrana zdrojů je pro novináře, jako jsem já, absolutní prioritou. Naše články jsou závislé na tom, že nám lidé řeknou, co se skutečně děje. Musíme je chránit.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé.

Děkujeme za vaši přízeň.

Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá.
Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Předplatit

Daniel Anýž
Přeposlat
Diskuse

Strany se shodují, že by znovu hlasovaly pro vydání Babiše. Policie však musí nejdřív poslat novou žádost

Výsledek voleb je pro republiku příznivý. Vláda ANO prospěje rozpočtu, tvrdí agentura Moody's

Živě: Babiš dorazil za Zemanem do Lán, piráti zahajují vlastní povolební vyjednávání s ostatními stranami

V kauze Čapí hnízdo obvinila policie 11 lidí. Stíhání Babiše a Faltýnka bude zastaveno poté, co komise vyhlásí výsledky voleb

Výjimku z ETT možná budou mít i prodejci vánočních kaprů. V mrazu by nemusela fungovat, bojí se rybáři

reklama