reklama

Britská vláda chce před brexitem přechodné období. Trvat by mělo nejméně dva roky

Čtěte více: EU | brexit | Mayová Theresa
  • Součástí brexitu by podle vlády Theresy Mayové mělo být přechodné období.
  • To by mělo záviset na rychlosti vytvoření nového systému daní a migrace, podle ministra financí by však mělo trvat nejméně dva roky.
  • Nové kolo jednání o brexitu začne v Bruselu v pondělí.
Další jednání o brexitu začne v pondělí - Ilustrační foto. Další jednání o brexitu začne v pondělí - Ilustrační foto. Foto: ČTK

Vláda britské premiérky Theresy Mayové je stále více přesvědčena, že součástí odchodu země z Evropské unie by mělo být přechodné období. V Londýně to v neděli řekl britský ministr financí Philip Hammond. Další kolo jednání mezi Londýnem a Bruselem o brexitu začne v belgické metropoli v pondělí.

"Před pěti týdny byla myšlenka přechodného období nová. Teď zjišťujeme, že spousta lidí kolem vládního stolu souhlasí s tím, že nějaké přechodné období bude," konstatoval ministr v rozhovoru pro BBC. "Vláda se sjednocuje na stanovisku, které maximalizuje naše vyjednávací nástroje tak, abychom pro Británii vyjednali co nejlepší podmínky," dodal Hammond.

Délka přechodného období bude podle Hammonda záviset na tom, jak dlouho bude trvat vytváření nového systému daní a migrace. Měla by to ale být pevně dohodnutá doba, která bude trvat přinejmenším dva roky, prohlásil ministr financí.

V pondělí zahájí zástupci EU a Británie v Bruselu týden dalších jednání o podmínkách brexitu. Půjde především o otázky migrace a volného pohybu osob, hranic mezi britským Severním Irskem a unijní Irskou republikou a výši britských závazků vůči unijnímu rozpočtu.

ČTK, mmi
Přeposlat
Diskuse
reklama
comments powered by Disqus

Bitcoin se v srpnu nejspíš rozštěpí na dvě měny. Další rozkol, se čeká v listopadu

Bude po volbách někdo spolupracovat s Okamurou? Místopředseda hnutí ANO Brabec to nevylučuje

O2 se může dál jmenovat O2. Firma kontrolovaná PPF zaplatí španělské Telefónice za užívání obchodní známky téměř miliardu korun

Rusko vyhostí část amerických diplomatů a zavře jejich rekreační objekty. Reaguje na návrh nových sankcí

Sociální sítě Miloše Čermáka: Návod na použití vlastního života neexistuje. Ale někteří lidé ho mají

reklama