reklama

Trump má nejmenší podporu Američanů z prezidentů za 70 let. Podle většiny se Rusko loni pokoušelo volby ovlivnit

Čtěte více: USA | Trump Donald | průzkum | politika
  • Donald Trump má po půl roce ve funkci nejmenší podporu Američanů, jakou kdy měl americký prezident v posledních 70 letech.
  • Osmdesát pět procent lidí není s jeho politikou spokojených.
  • Polovina Američanů si myslí, že Spojené státy ztratily po jeho zvolení vliv.
S Trumpovou politikou není spokojeno ani 40 procent Američanů. S Trumpovou politikou není spokojeno ani 40 procent Američanů. Foto: ČTK/AP

S politikou Donalda Trumpa souhlasí jen 36 procent Američanů, což je v posledních 70 letech nejmenší podpora, jakou americký prezident zaznamenal po půl roce ve funkci. Osmapadesát procent dotázaných jeho politiku neschvaluje, ukázal průzkum televize ABC News a listu The Washington Post, o němž v neděli informoval zpravodajský server Politico.

Trump se v tomto ukazateli nejvíc přibližuje Geraldu Fordovi, kterého v únoru 1975 po půl roce v Bílém domě podporovalo 39 procent Američanů. Barack Obama a George Bush mladší, dva Trumpovi předchůdci, měli po půl roce podporu ve výši 59 procent.

Průzkum ukázal, že 63 procent dotázaných považuje za nepatřičnou schůzku nejstaršího Trumpova syna s ruskou advokátkou, která mu měla předat kompromitující informace o Hillary Clintonové, protikandidátce nynější hlavy státu v loňských volbách. Šedesát procent Američanů si myslí, že Rusko se loni pokoušelo prezidentské volby ovlivnit, a podle 67 procent dotázaných v tom Trumpovi poradci Moskvě pomáhali.

Podle 38 procent účastníků průzkumu prezident nijak výrazně nepokročil v plnění svých volebních slibů. Pětapadesát procent Američanů si myslí opak. Dvě třetiny dotázaných nevěří, že prezident je schopen jednat jménem USA se světovými vůdci. Podle poloviny Američanů jsou Spojené státy pod Trumpovým vedením slabší.

ČTK, mmi
Přeposlat
Diskuse
reklama

Ve městě, kde Merkelová prožila své dětství, cítí k německé kancléřce respekt, ale rozhodně ne obdiv

Evropská komise zkoumá závadnost rumového aroma. Lihovarníci chystají změnu receptu tuzemáku

Trump vyhlásil bankovní blokádu KLDR. Obchod se Severní Koreou zakáže bankám i Čína

Investiční rating od Moody's sníží cenu, za kolik si CPI Property Group půjčuje, věří šéf firmy Němeček

Volný pohyb osob je bláznivý nápad, hřímal euroskeptik Farage na setkání příznivců Svobodných v Praze

reklama