reklama

Útočníci v Londýně v noci polili kyselinou pět lidí. Jednoho z podezřelých policie zadržela

Čtěte více: Velká Británie | Londýn | kyselina | útok
  • Dva muži v Londýně napadli postupně pět lidí a polili je kyselinou.
  • Jeden z napadených bude mít celoživotní následky.
  • Jednoho z pravděpodobných útočníků policie zadržela.
Londýnská policie jednoho z pravděpodobných útočníků zadržela - Ilustrační foto. Londýnská policie jednoho z pravděpodobných útočníků zadržela - Ilustrační foto. Foto: Reuters

Dva muži na mopedu v noci na pátek v Londýně napadli a polili kyselinou pět lidí, jeden ze zraněných si ponese celoživotní následky. Podle listu The Independent to oznámila policie. Krátce po činu policie zadržela jako podezřelé dva mladíky ve věku 15 a 16 let.

Prvním napadeným byl jiný řidič mopedu, kterého dvojice krátce před půlnocí dojela na křižovatce v severní části metropole. Útočníci mu hodili do tváře žíravou látku a následně mu ukradli moped. Zhruba po dvaceti minutách napadli druhého člověka a pak v rychlém sledu polili toxickou látkou další tři muže. Jeden z nich utrpěl vážná zranění, stav dalších není vážný.

Vyšetřovatelé od počátku vycházejí z předpokladu, že za sérií incidentů stojí stejná dvojice. Podle šéfky londýnské policie Cressidy Dickové jsou podobné útoky v Londýně řídké, jejich počet se ale zvyšuje.

Mluvčí vlády Theresy Mayové uvedla, že držení žíravin s cílem způsobit újmu je v Británii už nyní trestné, kabinet ale ve spolupráci s policií zvažuje tvrdší postih.

ČTK, gal, riz
Přeposlat
Diskuse
reklama

Tuzemák obsahuje rakovinotvornou látku, odborníci řeší, jak moc je nebezpečná. V případě zákazu by chtělo Česko u EU výjimku

Omlouvám se zničeným firmám, řekl ministr Pilný. Na odvolání šéfa finanční správy se ale zatím necítí

Mexiko zasáhlo další silné zemětřesení. Pohroma si vyžádala přes dvě stě mrtvých a srovnala se zemí desítky budov

Školní kuchařky a další nepedagogické pracovníky "ošidili", slíbený vyšší plat mnozí dostanou později

Hnutí ANO hrozí pokuta. Dohledový úřad zahájil správní řízení kvůli Babišově knížce O čem sním, když náhodou spím

reklama