reklama

Útočníci v Londýně v noci polili kyselinou pět lidí. Jednoho z podezřelých policie zadržela

Čtěte více: Velká Británie | Londýn | kyselina | útok
  • Dva muži v Londýně napadli postupně pět lidí a polili je kyselinou.
  • Jeden z napadených bude mít celoživotní následky.
  • Jednoho z pravděpodobných útočníků policie zadržela.
Londýnská policie jednoho z pravděpodobných útočníků zadržela - Ilustrační foto. Londýnská policie jednoho z pravděpodobných útočníků zadržela - Ilustrační foto. Foto: Reuters

Dva muži na mopedu v noci na pátek v Londýně napadli a polili kyselinou pět lidí, jeden ze zraněných si ponese celoživotní následky. Podle listu The Independent to oznámila policie. Krátce po činu policie zadržela jako podezřelé dva mladíky ve věku 15 a 16 let.

Prvním napadeným byl jiný řidič mopedu, kterého dvojice krátce před půlnocí dojela na křižovatce v severní části metropole. Útočníci mu hodili do tváře žíravou látku a následně mu ukradli moped. Zhruba po dvaceti minutách napadli druhého člověka a pak v rychlém sledu polili toxickou látkou další tři muže. Jeden z nich utrpěl vážná zranění, stav dalších není vážný.

Vyšetřovatelé od počátku vycházejí z předpokladu, že za sérií incidentů stojí stejná dvojice. Podle šéfky londýnské policie Cressidy Dickové jsou podobné útoky v Londýně řídké, jejich počet se ale zvyšuje.

Mluvčí vlády Theresy Mayové uvedla, že držení žíravin s cílem způsobit újmu je v Británii už nyní trestné, kabinet ale ve spolupráci s policií zvažuje tvrdší postih.

ČTK, gal, riz
Přeposlat
Diskuse
reklama
comments powered by Disqus

Bitcoin se v srpnu nejspíš rozštěpí na dvě měny. Další rozkol, se čeká v listopadu

Bude po volbách někdo spolupracovat s Okamurou? Místopředseda hnutí ANO Brabec to nevylučuje

O2 se může dál jmenovat O2. Firma kontrolovaná PPF zaplatí španělské Telefónice za užívání obchodní známky téměř miliardu korun

Rusko vyhostí část amerických diplomatů a zavře jejich rekreační objekty. Reaguje na návrh nových sankcí

Sociální sítě Miloše Čermáka: Návod na použití vlastního života neexistuje. Ale někteří lidé ho mají

reklama