reklama

Moskva a Rijád uzavřely smlouvu o dodávkách zbraní za 3,5 miliardy dolarů. Do Saúdské Arábie se může přesunout výroba kalašnikovů

Čtěte více: Rusko | zbraně | Saúdská Arábie
  • Předběžnou dohodu o dodávkách zbraní za 3,5 miliardy dolarů podepsaly Rusko a Saúdská Arábie.
  • Ředitel státního zbrojního konglomerátu Rostech Sergej Čemezov uvedl, že nejjednodušší bude postavit v Saúdské Arábii závod na výrobu střelných zbraní koncernu Kalašnikov.
  • Kalašnikov proslul ve světě výrobou legendární útočné pušky AK-47 a jejích nástupců.
Kalašnikov proslul ve světě výrobou legendární útočné pušky AK-47 a jejích nástupců - Ilustrační foto. Kalašnikov proslul ve světě výrobou legendární útočné pušky AK-47 a jejích nástupců - Ilustrační foto. Foto: Kalashnikov Group

Rusko a Saúdská Arábie podepsaly předběžnou dohodu o dodávkách zbraní za 3,5 miliardy dolarů (asi 80 miliard korun). Oznámila to v pondělí agentura TASS.

"Teď jsme zahájili nové kolo rozhovorů a uzavřeli předběžnou dohodu za 3,5 miliardy dolarů (asi 80 miliard korun). Pravda, Saúdové si kladli podmínku, že kontrakt bude platit, pokud jim předáme část technologií a zahájíme výrobu na území království. Přemýšlíme o tom, o co se lze podělit. Nejjednodušší je postavit závod na výrobu střelných zbraní koncernu Kalašnikov," řekl TASS ředitel státní společnosti Rostech Sergej Čemezov.

Kalašnikov proslul ve světě výrobou legendární útočné pušky AK-47 a jejích nástupců.

Zbrojní konglomerát Rostech vznikl před deseti lety s cílem napomáhat vývoji, výrobě a vývozu sofistikovaných výrobků určených pro civilní i vojenské použití. Zahrnuje stovky organizací, včetně 14 holdingů, z nichž 11 působí ve sféře zbrojního průmyslu.

ČTK, par
Přeposlat
Diskuse
reklama

Akcie pražské burzy jsou na tom nejlépe od krize. Optimistické jsou i předpovědi na příští rok

Velký přehled mezd: Nejvíc přidáno letos dostali řidiči nebo prodavačky. Nejrychleji rostou výplaty na Plzeňsku

Umění je dobrá životní pojistka, říká Mária Gálová, ředitelka české pobočky aukčního domu Dorotheum

Už není kde brát lidi. Firmy v Česku proto experimentují s roboty, investice se vrátí za 195 dní

Dubajská Airshow skončila, aerolinky si objednaly letadla za více než 100 miliard dolarů

reklama