reklama

Spáchal Donald Trump ovlivňováním FBI trestný čin? Američané začali vzpomínat na Nixona a Watergate

  • Události kolem záznamu schůzky amerického prezidenta Donalda Trumpa a šéfa FBI Jamese Comeyho dávají Američanům vzpomenout na aféru Watergate, která stála někdejšího prezidenta Richarda Nixona prezidentské křeslo.
  • Trump se údajně pokusil přesvědčit šéfa Federálního vyšetřovacího úřadu, aby zastavil vyšetřování exporadce pro národní bezpečnost Michaela Flynna kvůli jeho stykům s Ruskem.
  • Amerika si opět, po pětačtyřiceti letech, klade otázku: Porušil prezident zákon a hrozí mu odvolání Kongresem, tzv. impeachment?
Hrozí prezidentu Trumpovi impeachment? – Ilustrační foto Hrozí prezidentu Trumpovi impeachment? – Ilustrační foto Foto: Reuters

Tohle už Amerika jednou zažila. 23. června 1972 si tehdejší republikánský prezident Richard Nixon sedl v oválné pracovně s personálním šéfem Bílého domu Bobem Haldemanem a bavili se o tom, že Federální vyšetřovací úřad (FBI) není pod jejich kontrolou a že je třeba zastavit vyšetřování krádeže a vloupání do objektu Watergate, tehdejšího sídla Demokratické strany. Nixon a Haldeman chtěli FBI přesvědčit, aby zastavila vyšetřování, protože šlo o národněbezpečnostní akci.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé.

Děkujeme za vaši přízeň.

Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá.
Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Předplatit

Martin Ehl
Přeposlat
Diskuse

Dárky nakupte nejpozději v pondělí, jinak je nestihneme doručit, radí e-shopy. Češi v nich před svátky utratí 38 miliard korun

Nové testovací centrum automobilky BMW u Sokolova svým významem předčí stávající centra v západní Evropě

Číňané představili návrh lázeňských Pasohlávek. U Nových Mlýnů chtějí postavit hotel a desítky bytů

Na českých vysokých školách přibývá studentů z bývalého Sovětského svazu a pomalu vytlačují Slováky

Sociální sítě Miloše Čermáka: Chcete mít větší ego? Naučte se jinak vyprávět svůj příběh, radí psycholog

reklama