reklama

Spáchal Donald Trump ovlivňováním FBI trestný čin? Američané začali vzpomínat na Nixona a Watergate

  • Události kolem záznamu schůzky amerického prezidenta Donalda Trumpa a šéfa FBI Jamese Comeyho dávají Američanům vzpomenout na aféru Watergate, která stála někdejšího prezidenta Richarda Nixona prezidentské křeslo.
  • Trump se údajně pokusil přesvědčit šéfa Federálního vyšetřovacího úřadu, aby zastavil vyšetřování exporadce pro národní bezpečnost Michaela Flynna kvůli jeho stykům s Ruskem.
  • Amerika si opět, po pětačtyřiceti letech, klade otázku: Porušil prezident zákon a hrozí mu odvolání Kongresem, tzv. impeachment?
Hrozí prezidentu Trumpovi impeachment? – Ilustrační foto Hrozí prezidentu Trumpovi impeachment? – Ilustrační foto Foto: Reuters

Tohle už Amerika jednou zažila. 23. června 1972 si tehdejší republikánský prezident Richard Nixon sedl v oválné pracovně s personálním šéfem Bílého domu Bobem Haldemanem a bavili se o tom, že Federální vyšetřovací úřad (FBI) není pod jejich kontrolou a že je třeba zastavit vyšetřování krádeže a vloupání do objektu Watergate, tehdejšího sídla Demokratické strany. Nixon a Haldeman chtěli FBI přesvědčit, aby zastavila vyšetřování, protože šlo o národněbezpečnostní akci.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé.

Děkujeme za vaši přízeň.

Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá.
Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Předplatit

Martin Ehl
Přeposlat

Česká vědkyně se zúčastnila unikátního výzkumu predátorů. Snaží se je nalákat na falešné housenky

Češi utrácejí nejvíc za posledních pět let, vyplývá z průzkumu. Víc platí za dovolené a nábytek

Svržení diktátora Kaddáfího otevřelo migrantům trasu do Evropy, říká Sobotka. Uprchlíky chce zadržet v Libyi

Fotbalovou ligu sponzorujeme z čistě pragmatických důvodů. Dotační aféra nám samozřejmě vadí, říká jednatel firmy Het

Druhá nejhodnotnější digitální měna se na moment propadla o 99 procent z 317 dolarů na 10 centů. Zapříčinil to milionový prodej

reklama