reklama

První sluchátka s umělou inteligencí hrají skvěle, po testu se blíží dokonalosti dokonce i bez drátů

Čtěte více: sluchátka | zvuk | frekvence
  • Beyerdynamic vytvořil nejlépe vybavená bezdrátová sluchátka typu on-ear, hrají stejně dobře jako s kabelem.
  • Špičkovou kvalitu zvuku zajišťují měniče Tesla a využití umělé inteligence pro naladění zvuku.
  • Výbava, skvělé zpracování a hlavně kvalita zvuku dělají z Aventho Wireless luxusní zboží.
jarvis_5a296415498e34d8c940e6ec.jpeg Uprav zvuk. Beyerdynamic umožňuje úpravy zvuku na míru. Stačí zadat rok narození. Foto: Beyerdynamic

Už sama o sobě by si sluchátka Beyerdynamic Aventho Wireless zasloužila metál. Německý výrobce vytvořil vynikající bezdrátová sluchátka − jediná, která mají všechny moderní technologie včetně nabíjení novým konektorem USB Type-C a v první řadě vynikající zvuk.

Základem sluchátek jsou dynamické měniče využívající technologii Tesla. Pod tímto označením se skrývají magnety s vysokou indukcí. Membrána tak může být tenčí tenčí a rychleji reagovat na impulsy. Výsledkem je dynamický a přesný zvuk ve všech frekvencích.

Umělá inteligence v mušlích

Už po vybalení, bez rozehrání, znějí sluchátka výborně. Zvukové ladění je mírně basové, ale přibarvení zvuku je decentní, neurazí ani audiofila. Sluchátka i v surovém stavu zaujmou skvěle prokresleným prostorem, odlišením jednotlivých nástrojů a výborným přednesem klasické i taneční hudby. Skutečná kouzla se ale začnou dít po připojení k aplikaci Beyerdynamic MIY pro iOS a Android.

Bude se líbit

◼ Fantasticky detailní zvuk
◼ Výborná výdrž baterie
◼ Povedené dotykové ovládání

Beyerdynamic díky spolupráci s berlínským start-upem Mimi Hearing Technologies umožňuje úpravy zvuku na míru. K základnímu nastavení stačí zadat rok narození.

Systém založený na umělé inteligenci pak vezme průměrný profil sluchu člověka se stejným věkem a softwarově zvýrazní tóny, které lidský sluch s postupem času přestává vnímat. Výsledkem je plnější, energičtější přednes bez zvýšení celkové hlasitosti. Pokročilejší režim tvorby zvukového profilu vyžaduje asi pět minut času a klidné prostředí. Aplikace přehrává různě vysoké tóny a uživatel prstem na obrazovce mobilu indikuje, kdy začal a přestal daný zvuk slyšet, pokud vůbec.

Může vadit

◼ Chybí aktivní potlačení okolního hluku
◼ Konstrukce "na uši" nemusí vyhovovat každému

Po vytvoření profilu dojde k dalšímu "kouzlu" − osobní naladění zvuku se uloží přímo do sluchátek. To znamená, že i bez aplikace, po připojení sluchátek k libovolnému zařízení, hrají Aventho Wireless stále stejně − ideálně pro sluch svého majitele.

O třídu vyšší kvalitu zvuku mají Aventho Wireless i díky podpoře technologií AAC a AptX HD, které zajišťují přenos zvuku přes Bluetooth v kvalitě vyšší, než jakou mají CD nahrávky. Tady už Bluetooth není kompromis, ale plnohodnotná náhrada klasických sluchátek.

Německý průmysl pro ucho

Aventho Wireless mají výrazný industriální design, který umožňuje otočit mušle sluchátek o 90 stupňů, aby lépe seděly na krku. Výrobce použil kvalitní materiály jako hliník a kůži, doplnil je ale i o plasty, aby snížil poměrně vysokou hmotnost 243 gramů.

Na hmotnosti se výrazně podílí velká baterie. Sluchátka vydrží přehrávat hudbu až 28 hodin, což je nadstandardní výsledek. Přestože jde o sluchátka typu on-ear, tedy na ucho, jsou překvapivě pohodlná. Lepší by ale byla větší velikost s mušlí kolem ucha, pak by bylo možné poslouchat celý den.

K ovládání sluchátek slouží dotykový panel na pravé mušli, kde je i konektor USB Type-C pro napájení sluchátek a malý vypínač. Ten je jediným prvkem výbavy, který si zaslouží kritiku. Má tvrdý chod a špatně se mačká. Při ceně 12 tisíc korun by se hodilo i aktivní potlačení okolního hluku.

Otakar Schön
Přeposlat
Diskuse
reklama

Babišova vláda má šanci na život. Dojednané hlasy ve sněmovně zatím nemá, ale podpora ČSSD je stále pravděpodobnější

Concorde byl citlivý a bylo nutné myslet napřed, říká jediný Čech, který jej pilotoval. K novým nadzvukovým projektům je spíš skeptický

Vláda bez důvěry se nemusí omezovat, může zvyšovat platy i měnit náměstky. Právníci přesto nabádají ke zdrženlivosti

Sloupek Martina Malého: Prodám zachovalou břitvu, téměř nepoužívaná, zn. Occam

Oktany a bajty Luboše Kreče: Česko, země chytrým vozům zaslíbená

reklama