reklama

Souboj vysávacích robotů: Electrolux sází na výkon, LG na chytré funkce

  • Nové robotické vysavače sázejí na připojení k mobilním telefonům.
  • První pokus od Electroluxu naráží na slabší software a baterii.
  • LG Hom-Bot Square Turbo+ má bezpečnostní funkce, ale je příliš drahý.
Robotický vysavač LG Hom-Bot Square Turbo+ se dá ovládat mobilním telefonem. Robotický vysavač LG Hom-Bot Square Turbo+ se dá ovládat mobilním telefonem. Foto: LG

Každodenní úklid zabere spoustu času. Robotické vysavače ho dokážou trochu ušetřit, a protože výrobci začali nabízet modely vybavené wi-fi a mobilními aplikacemi, vyzkoušeli jsme rovnou dva.

První model Pure i9 je od Electroluxu. Trojúhelníkový robot slibuje revoluci v uklízení díky 3D laserové navigaci a nadprůměrnému vysávacímu výkonu. Druhý model je od LG. Hom-Bot Turbo+, který se umí po vysávání proměnit v pojízdnou bezpečnostní kameru.

Electrolux i9

◼ Vyšší sací výkon
◼ Selhání navigace
◼ Slabší výdrž baterie

Robotický Elektrolux

Robot Pure i9 (prodávaný také jako AEG RX9) má netradiční tvar, s jedním bočním kartáčem. V úklidové praxi se osvědčil díky systematickému pohybu a výborné schopnosti vyhýbat se překážkám a odhadnout výšku nábytku. Zklamáním je ale software a výdrž baterie. Robot zvládne uklízet asi jen půl hodiny, pak se tři hodiny nabíjí − pokud trefí do nabíječky. Kvalitní navigace po pokojích při návratu selhává. V aplikaci navíc lze pouze spustit uklízení nebo jej naplánovat. V balení vysavače je jenom vysavač, žádné náhradní kartáče či filtry. Místo doporučené ceny 27 tisíc se ale prodává za 20 tisíc a to už je snesitelnější.

Hlídací LG

Hom-Bot od LG před několika lety vyhrál naše srovnání s roboty Roomba a Neato. Tentokrát to ale vypadá spíše na remízu. LG se za několik let nezlepšilo v odhadu výšky nábytku a občas do něj drká, podobně jako Roomba. Sací výkon solidní a příjemná je záruka 10 let na motor vysavače nebo bohaté příslušenství včetně dálkového ovládače. Hlavní novinkou je však funkce hlídače s HD kamerkou a LED svítilnami, které umožňují odhalit narušitele prostoru i v noci a poslat jeho fotografii na e-mail.

LG Hom-Bot

◼ Delší výdrž
◼ Pokročilé funkce
◼ Slabší čištění

LG ubližuje hlavně vysoká cena 28 tisíc korun. I když mobilní aplikace nabízí více možností nastavení a funkce bezpečnostní kamery, příplatek proti standardnímu Hom-Botu je skoro stoprocentní a to se moc nevyplatí.

Robotický vysavač s HEPA filtrem, který mají oba testované modely, je ideální výbava pro alergiky a pro každodenní "zametání". K tomu ale poslouží i levnější modely, za polovinu nebo ještě menší částku. Připojení k wi-fi k uklízení není nutné. Rozhodně ne za tak vysokou cenu.

jarvis_5a20504d498e0896489d479a.jpeg
Robotický vysavač LG Hom-Bot Square Turbo+ se dá ovládat mobilním telefonem.
Foto: LG
jarvis_5a20504e498e0896489d479e.jpeg
Připojení na internet nabízí o novinka od Electroluxu - Pure i9
Foto: Electrolux
Otakar Schön
Přeposlat
Diskuse
reklama

Unikátní volební model Univerzity Karlovy: Prezidentskou volbu vyhraje na 90 procent Zeman, nebo Drahoš

Vejce na českém trhu jsou kvůli obchodníkům a drůbežářům už dražší než v zemích, kde vypukl skandál s insekticidem

Čeští podnikatelé vydělávají na boomu bitcoinů. Sami si ale myslí, že se trh s kryptoměnou přehřívá

Levnější byty v Praze nebudou, říká ředitel Geosanu Beneš. Se svým týmem se chce zaměřit na energetickou náročnost budov

Praha bude hostit summit prestižní Singularity University. Do Česka se tak sjede vizionářská elita

reklama