reklama

Galaxy S9 s novým procesorem se představí o čtvrt roku dříve, už v lednu na veletrhu CES

Čtěte více: Samsung | CES | smartphone | Android | OLED
  • Samsung se pochlubí další generací Galaxy v Las Vegas, zvenku se údajně příliš nezmění.
  • Velký důraz klade výrobce na procesor, který už v předstihu získal ocenění za inovace.
  • Galaxy S9+ se má odlišit duálním fotoaparátem, oba modely opraví hlavní chybu S8.
Samsung Galaxy S8 Samsung Galaxy S8 Foto: Samsung.com

Nová generace telefonů Galaxy S od Samsungu bude mít čtečku otisků na zádech, uprostřed telefonu, a představí se už za sedm týdnů. Samsung si podle zdrojů Evana Blasse ze serveru Venture Beat vybral k odhalení novinek největší veletrh spotřební elektroniky CES. Brzké představení mimo jiné znamená, že nelze čekat tak výrazné změny jako letos u Galaxy S8 a Note 8.

Galaxy S9 i S9+ mají mít displeje se stejnými rozměry jako letošní modely, tedy 5,8“ a 6,2“. Samsung si ale hodně slibuje od nového procesoru Exynos 9 Series 9810. Nová čipová sada vyráběná 10nm procesem staví na vlastním návrhu výpočetních jader, vylepšeném grafickém čipu a obsahuje gigabitové LTE. Za nový čip už Samsung obdržel ocenění Innovation Award od pořadatele CES, organizace Consumer technology Association.

Americká verze telefonů bude ale nejspíše mít standardní Snapdragon, tedy chystaný model 845 s podobnými parametry. Společnou součástí výbavy obou telefonů bude základní kapacita úložiště 64 GB s podporou paměťových karet a možnost použít, alespoň u vybraných modelů, dvě SIM.

Mezi menší a větší Galaxy S9 mají být rozdíly ve vnitřní výbavě. Větší model má mít podobně jako Note 8 celých 6 GB operační paměti a duální fotoaparát. Samsung by se tak přiblížil systému, který u svých telefonů nasadil Apple. Na rozdíl od něj ale i v další generaci zachová konektor pro připojení sluchátek. Novinkou pak má být nasazení stereo reproduktorů s nálepkou AKG, což je značka patřící do portfolia Samsungu. Sluchátka AKG už firma přibalila ke Galaxy S8/S8+ i Note 8.

Videotest: Fantastický a působivý. Samsung je znovu král, Galaxy S8 má nejlepší displej
TEST_Fantasticky_a_pusobivy._Samsung_je_znovu_kral_Galaxy_S8_ma_nejlepsi_displej.jpg

Vedle nových telefonů má Samsung představit také inovovanou verzi dokovací stanice DeX, která umí proměnit telefon v „počítač“. Nová varianta má fungovat naplocho, tak aby dotyková obrazovka telefonu nahradila touchpad.

Vedle Samsungu by novinky na CES měl prezentovat i Huawei, jehož šéf bude držet i jednu z hlavních přednášek veletrhu. Loni bylo na CES aktivní také Xiaomi, Asus v Las Vegas ukázal Zenfone AR. Na leden 2018 se do Vegas chystá s novinkami také TCL, které mimo jiné vyrábí telefony BlackBerry.

Otakar Schön
Přeposlat
Diskuse
reklama

Manpower: Česko má kvalifikované zaměstnance, kteří ovšem neumí anglicky. Přesto patří do TOP 10 trhů práce Evropy

České soláry se rozrůstají po celém světě. V Íránu startuje projekt za 300 milionů, další vzniknou v Chile či Austrálii

Česká RSBC kupuje největšího výrobce pistolí ve Slovinsku. Sází na zhoršení bezpečnostní situace v Evropě

CRAB kontrolující nemovitosti státu měl šetřit miliony, namísto toho je spolykal. Evidence jednoho objektu stojí 27 tisíc

Zeman jmenoval novou vládu. Kabinet zvolil vicepremiéry Brabce a Stropnického a Babišovi nařídil odmítnout kvóty pro migranty

reklama