reklama

Apple vyšetřuje problém s nafouklými bateriemi v iPhonech 8 Plus, zatím ví o dvou případech

Čtěte více: Apple | iPhone | baterie
  • Dvěma uživatelům z Tchaj-wanu a Japonska dorazily vadné iPhony 8 Plus.
  • Nafouknutá baterie při nabíjení způsobila oddělení displeje od těla telefonu.
  • Apple už má první vadný telefon k dispozici a hledá zdroj problémů.
iPhone 8 Plus s vypouklou baterií iPhone 8 Plus s vypouklou baterií Foto: iFeng.com

Tim Cook po prvním týdnu prodejů nových telefonů iPhone 8 a iPhone 8 Plus vyjádřil spokojenost s odbytem. Nyní se ale objevily zprávy, které mohou zájem uživatelů ochladit. Dvěma zákazníkům se větší model iPhone 8 Plus nafoukl, pravděpodobné kvůli problémům s baterií.

První případ zveřejnil server iFeng.com. Popisuje případ paní Wu, která si pořídila zlatý iPhone 8 Plus s kapacitou 64 GB. Po několikaminutovém dobíjení telefonu, kterému zbývalo ještě 70 procent kapacity baterie, se z telefonu ozvalo praskání. Telefonu se oddělil displej od těla zařízení a čelní panel popraskal.

Druhý případ se objevil v Japonsku, na Twitteru ho oznámil uživatel @Magokoro0511. Ten dostal nafouknutý iPhone už v krabičce, sám ho nenabíjel. Po konzultaci s Applem a pořízení řady fotografií telefon umístil do rendlíku s pokličkou pro případ, že by došlo k vyhoření baterie.

Apple oběma uživatelům telefony vymění a vyšetřuje, co problémy s baterií způsobilo. Situaci nemůže brát na lehkou váhu. Zatímco takzvanou „bendgate“ přešel s tím, že při správném zacházení telefonům nic nehrozí (ale posléze upravil konstrukci pluskových iPhonů), nyní musí myslet na to, co se loni stalo Samsungu s Note 7.

V přibližně stovce případů došlo k vyhoření baterie Note 7. Důvodem bylo rozpínání baterie při nabíjení, inženýři Samsungu vložili příliš velkou baterii do malého prostoru. Následkem problémů bylo stažení telefonů z trhu s obrovskými finančními ztrátami pro Samsung. Nové modely pro letošní rok mají z bezpečnostních důvodů menší baterie, aby se problém nemohl opakovat.

Pro Apple hovoří zatím menší počet případů při pravděpodobně řádově větším počtu telefonů prodaných během prvního týdne.

Otakar Schön
Přeposlat
Diskuse
reklama

Spojuje průzkumy a sázkařské kurzy. ČSSD slábne, stoupá SPD a piráti. Babiš asi nesestaví vládu sám, říká

Banky ve třetím čtvrtletí zpřísnily podmínky úvěrů na bydlení, i tak ve zbytku roku čekají zvýšení poptávky

Nastala nová éra astronomie. Vědci poprvé pozorovali zdroj gravitačních vln v místě, kde splynuly neutronové hvězdy

Česká měna je už téměř na úrovni jako před intervencemi. Na konci příštího roku může euro stát 25 korun, odhadují analytici

Narcos a další seriály Netflixu přilákaly za čtvrt roku 5 milionů uživatelů. Tržby vzrostly meziročně o třetinu

reklama