reklama

FIFA 18 skóruje nejen u fanoušků Sparty

Čtěte více: technologie | PC | počítačové hry
  • Proti předchozímu ročníku nenabízí FIFA 18 zdánlivě nic zásadního, kromě aktuálních soupisů týmů a toho, že je její marketingovou tváří Cristiano Ronaldo.
  • Někdy se ale malé změny sejdou tak, že vytvoří ve výsledku něco skvělého.
  • U FIFA 18 to platí na sto procent.
FIFA 18 skóruje nejen u fanoušků Sparty FIFA 18 skóruje nejen u fanoušků Sparty Foto: Electronic Arts

Není nic horšího, než když vás hra frustruje. FIFA 18 si zaslouží platinový pohár za to, že hráčům trochu povolila otěže. Největší změnou proti loňskému ročníku je totiž "drobná" úprava: umělá inteligence už nemá nadpřirozené schopnosti v obraně, skórovat je snazší a zábavnější. Nový díl navíc nabízí i kapku českého fotbalu. O celé lize můžete dál snít, ale na Letné jsou spokojení, Sparta svůj kádr do FIFA 18 dostala.

Proti předchozímu ročníku nenabízí FIFA 18 zdánlivě nic zásadního, kromě aktuálních soupisek týmů a toho, že je její marketingovou tváří Cristiano Ronaldo. Někdy se ale malé změny sejdou tak, že vytvoří ve výsledku něco skvělého. U FIFA 18 to platí na sto procent. Jako největší změnu vydavatel Electronic Arts uvádí nový systém animací. Za touto jednoduchou frází se ale skrývá výrazná proměna hratelnosti. Spolu s novým systémem přihrávek mají hráči mnohem větší kontrolu nejen nad míčem, ale hlavně nad pohybem samotných fotbalistů. Pocit z hraní je mnohem lepší než u loňského, také povedeného ročníku a to je největší možná poklona. Příjemné jsou i změny režimu Ultimate Team, který nabízí lepší odměny i při hraní proti počítači.

EA pokračuje také v příběhu fotbalové naděje Alexe Huntera. Příběhový režim z loňského ročníku vychází vstříc hráčům, kteří nesledují každý týden Premier League nebo La Ligu. Huntera čeká zásadní transfer, o kterém se nemá moc mluvit, ale protože demoverze je venku už týden, tak naznačíme. Hunter tentokrát zamíří na trh, na kterém zatím kopaná není tak populární.

Z technického hlediska se FIFA 18 nijak zásadně neproměnila. To je dané tím, že loňský ročník přinesl novou technologii Frostbite a 4K rozlišení na konzoli PlayStation 4 Pro. Nové animace však zlepšují nejen hratelnost, ale i vizuální stránku. FIFA 18 nabídne v listopadu podporu vyššího rozlišení i na Xboxu One X.

Otakar Schön
Přeposlat
Diskuse
reklama

Spojuje průzkumy a sázkařské kurzy. ČSSD slábne, stoupá SPD a piráti. Babiš asi nesestaví vládu sám, říká

Banky ve třetím čtvrtletí zpřísnily podmínky úvěrů na bydlení, i tak ve zbytku roku čekají zvýšení poptávky

Nastala nová éra astronomie. Vědci poprvé pozorovali zdroj gravitačních vln v místě, kde splynuly neutronové hvězdy

Česká měna je už téměř na úrovni jako před intervencemi. Na konci příštího roku může euro stát 25 korun, odhadují analytici

Narcos a další seriály Netflixu přilákaly za čtvrt roku 5 milionů uživatelů. Tržby vzrostly meziročně o třetinu

reklama