reklama

Applu unikl nový systém iOS. Prozradil název iPhonu X i nový typ zabezpečení skenující obličej ve 3D

Čtěte více: iPhone | Apple | mobilní telefon
  • V úterý se představí iPhone 8, 8 Plus a inovovaný iPhone X s obrazovkou bez rámečků.
  • iPhone X podle všeho nebude mít čtečku otisků prstů, bude skenovat obličej ve 3D.
  • Informace o názvech unikly Applu prostřednictvím nového systému iOS.
Jak bude pravděpodobně vypadat iPhone 8. Jak bude pravděpodobně vypadat iPhone 8. Foto: http://iphone8look.com/

Applu opět unikly utajované informace o nových iPhonech. Poté co vývojáři odhalili obrázek nového iPhonu s téměř bezrámečkovým displejem, došlo k závažnějšímu úniku. Přímo z Applu se mezi novináře dostala v podstatě finální verze operačního systému iOS. Ta odhalila názvy nových iPhonů i zajímavé funkce.

V úterý se světu představí "obyčejný" iPhone 8, s LCD obrazovkou a stále se 2 GB RAM, iPhone 8 Plus se 3 GB RAM a konečně iPhone X s OLED displejem s vyšším rozlišením 1125 × 2436, podobným tomu v Galaxy S8, a se 3 GB operační paměti. Displej na iPhonu X navíc údajně podporuje technologii True Tone Display, která upravuje barevnost obrazu podle okolního světla.

Na deset let existence iPhonu Apple zavzpomíná mimo jiné sadou tapet použitých v předchozích iPhonech, avšak ve vyšším rozlišení.

Nejvíce novinek odhalených studiem operačního systému se týká fotoaparátu. Ten zvládne natáčet video ve 4K rozlišení se 60 snímky za sekundu a portrétní režim rozšíří o světelné efekty, které upraví náladu snímku.

Zatím není zcela potvrzena absence technologie TouchID, tedy čtečky otisků prstů, ale systém obsahuje mimo jiné návod na nastavení nového způsobu zabezpečení telefonu pomocí funkce FaceID, jež vytváří 3D obraz obličeje.

Kvůli změně designu, který neobsahuje pro Apple typické tlačítko "home", se výrazně změní systém ovládání gesty na spodní části obrazovky. Část funkcí tlačítka home pak převezme vypínač na boku telefonu.

Vedle nových iPhonů Apple údajně představí také novou evrzi Apple Watch s integrovaným LTE modemem a inovovaná bezdrátová sluchátka AirPods.

Pro zájemce o nejvíce inovovaný iPhone za poslední čtyři roky má ale Wall Street Journal špatnou zprávu – problémy při výrobě údajně způsobily zpoždění, kvůli kterému bude iPhone X obtížné koupit, ještě obtížnější než v případě standardních iPhonů, které tradičně bývají vyprodané s dodávkou v řádu týdnů.

Představení nových iPhonů budeme v úterý sledovat online.

Otakar Schön
Přeposlat
Diskuse
reklama

Ázerbájdžánské dělostřelectvo se chlubí českými houfnicemi. Ministerstvo netuší, jak se do země i přes embargo dostaly

Textilka Pegas Nonwovens změní majitele, investorovi R2G Rohan budou patřit čtyři pětiny jejích akcií

Volební deník Petra Honzejka: Triumf Babiše, nástup pirátů, konec Kalouska? Pomalu. Průzkumy jsou proroctví s ručením omezeným

Zemřela herečka Květa Fialová. Představitelce filmové Tornádo Lou bylo 88 let

Zisk společnosti Philip Morris ČR vzrostl o čtvrtinu na 1,6 miliardy. Podpořilo ho zvýšení cen i růst trhu cigaret

reklama