reklama

Android 8 je za rohem. Jako první s ním nejspíše přijde Nokia 8, překvapit mohou i další

  • První telefon s novou verzí Androidu by se mohl ukázat už příští týden, 18. srpna.
  • Tento týden má Google údajně oficiálně představit nový systém i s jeho jménem.
  • Android 8 bude mít i chystané LG V30, velký otazník zůstává u Galaxy Note 8.
Nokia 8 s QHD obrazovkou a dvojitým fotoaparátem s optikou Carl Zeiss Nokia 8 s QHD obrazovkou a dvojitým fotoaparátem s optikou Carl Zeiss Foto: HMD Global/VentureBeat.com

Výrobce telefonů Nokia při odhalení prvních zařízení s Androidem slíbil, že bude rychle nabízet nové verze systému. Už za 11 dní se o tom přesvědčíme. Na 18. srpna firma plánuje představení Nokie 8 se špičkovou výbavou. A podle úniku informací z testování telefonů bude Nokia 8 první mobil s novou verzí Androidu, kterou zatím známe pouze jako Android O.

Informace o spojení Nokie 8 a Androidu 8 pochází z aplikace Geekbench, jejíž autoři zaznamenali výsledek testování ze zařízení s označením "Unknown heart", které pro své mobily používá výrobce telefonů Nokia. Zařízení v testu má čipset Snapdragon 835, 4 GB RAM a Android 8.0. Uvedení nového telefonu přímo s novým Androidem zní lákavě, není však stoprocentní. Může jít o kus, na kterém Nokia jen testuje nový systém, který ale zákazníkům zpřístupní později.

Samotný Android 8 však není daleko. Loňská verze Android 7 se totiž dočkala oficiálního vydání na konci srpna – samozřejmě pouze pro telefony od Googlu. David Ruddock ze serveru Android Police ale na Twitteru oznámil, že podle jeho informací se nové verze Androidu dočkají fanoušci už tento týden.

 

Do konce srpna se pak mají představit hned tři nové "vlajkové lodě" mezi chytrými telefony. Vedle Nokie 8 jde o Galaxy Note 8 od Samsungu, který má představení 21. srpna, a LG V30, jež by se mělo ukázat na veletrhu IFA 31. srpna v 9 hodin ráno. Galaxy Note 8 by nepochybně slušela verze Androidu se stejným číselným označením. V předchozích letech však měly phablety Note při uvedení na trh stejnou verzi jako modely řady Galaxy S. Naopak LG s loňským smartphonem V20 bylo prvním výrobcem, který na trh dodal nový telefon s Androidem 7.0. Galaxy Note 8 i LG V30 by se pak údajně měly začít prodávat už v polovině září.

Překvapit může také Huawei, který na veletrhu IFA plánuje představit phablet Mate 10 s celoplošným displejem. Huawei v posledním roce softwarovou podporu svých telefonů zlepšil (na rozdíl od tabletů), ale uvedení nového telefonu se systémem starým 14 dní se firmě nejspíše nepovede.

Většinu uživatelů Androidu nicméně čeká zklamání – Android 8 uvidí za několik měsíců nebo za několik čtvrtletí, případně vůbec. Oficiální údaje Googlu říkají, že Android 7, starý 11 měsíců, mělo počátkem července pouze 11,5 procenta aktivně používaných smartphonů se softwarem od Googlu.

Otakar Schön
Přeposlat
Diskuse
reklama
comments powered by Disqus

Platíte Čechům třetinu toho co svým lidem, vzkázal Sobotka Francouzům. Pracovníci z východu sráží naše mzdy, říká zase Macron

Liglass nám doporučoval přímo Zeman, tvrdí kancléř kyrgyzského prezidenta. Tendr ale prý proběhl korektně

Uber poprvé přichází o přízeň části investorů, snižují ocenění jeho akcií. Čtveřici fondů se nezamlouvají skandály firmy

Češi zkonstruovali unikátní mobilní pivovar v kontejneru. Pořídit si ho může každý, vyrobí až sto tisíc piv ročně

Český start-up Spendee se zařadil mezi 33 nadějných firem světa, které podpoří Google

reklama