reklama

Nový Google Pixel přinese moderní protažený displej s OLED panelem a „mačkacími“ boky

Čtěte více: Google | smartphone | Android
  • Google se přidá k Samsungu a LG s útlým designem a minimalistickými rámečky.
  • Iluzi zaobleného displeje vyvolá 3D krycí sklo, čtečka otisků bude na tradičním místě.
  • Pixel 2 si údajně zachová audio konektor, stejně jako většina mobilů na trhu.
Pixel 2 na produktovém snímku ukazuje moderní design s protaženým displejem. Pixel 2 na produktovém snímku ukazuje moderní design s protaženým displejem. Foto: Google/AndroidPolice.com

Server Android Police přišel s obsáhlými informacemi o chystané druhé generaci telefonu Google Pixel. Nová vlajková loď Androidu projde výraznou modernizací a na první pohled připomíná hybrid mezi Galaxy S8 od Samsungu a LG G6 s vysokým štíhlým displejem s poměrem stran 2 : 1 a 6" úhlopříčkou.

Celkový vzhled telefonu je i přes změnu displeje jasnou evolucí původního Pixelu. Odkazuje na něj mírně klínovitým tvarem z profilu i dvoubarevnou úpravou zadní části smartphonu. Novinka bude mít sklem krytou vrchní část níže než první Pixel a Pixel XL. Čtečka bude umístěná v matné části, ale přitom v přibližně stejné výšce jako u původního modelu. Z dostupné fotografie, která ukazuje obě strany přístroje, není zřejmé, zda Google zachová audio jack, ale jiný únik informací ze serveru SlashLeaks ukazuje pouzdro s výřezem na sluchátkový konektor.

pixel 2 slashleaks

Kvalita této fotografie, respektive zobrazeného mobilu, je řádově horší než detailní render zveřejněný na Android Police. Největší rozdíl přitom spočívá v zobrazení druhého reproduktoru na SlashLeaks. Podle Android Police spíše Google vsadí na podobnou technologii jako HTC, které kombinuje zvuk z klasického reproduktoru s výškami reprodukovanými telefonním sluchátkem.

Google podle zdrojů Davida Ruddocka z Android Police využije v nové verzi Pixelu také novou technologii ovládání telefonu převzatou od HTC – boky telefonu citlivé na tlak. Stiskem telefonu v ruce půjde nejspíš rychle vyvolat umělou inteligenci Google Assistant.

Zatím nicméně chybí informace o hardwarové výbavě telefonu a řada dalších detailů. Otázkou zůstává také to, jak bude vypadat menší a levnější verze Pixelu 2. Na další úniky informací je ale ještě čas, Google nové telefony uvádí na trh až v říjnu.

Otakar Schön
Přeposlat
Diskuse
reklama
comments powered by Disqus

V Česku vznikly první brýle pro virtuální realitu. Pomůžou pro vývoj designů aut Škoda a BMW

Banky financují až 80 procent ekonomického růstu. Neoslabujte je daněmi, říká šéf skupiny KBC

Cílem prezidentských voleb není někoho porazit, ale zvítězit, říká Kubera. Sám kandidaturu zvažuje

Státní dluh je nejvyšší v historii. Po volbách zadlužení dále poroste, říká analytik

Papežovy oblíbené aerolinky se možná zachrání. Krachující Alitalia dostala deset nezávazných nabídek

reklama