reklama

ThinkPad 13 se vrací k základům a to je dobře

Čtěte více: notebook | Lenovo | recenze
  • ThinkPad je pracovní notebook s dobře vyváženou výbavou.
  • Základem je 13" FullHD displej s matnou úpravou a nový procesor Core i5.
  • Nejvíce zaujme nabídka konektorů a kvalitní klávesnice, ta je ale bez podsvícení.
ThinkPad má dobře vyváženou výbavu. ThinkPad má dobře vyváženou výbavu. Foto: Lenovo

Stylové spotřebitelské notebooky Yoga s dotykovou obrazovkou od Lenova nás několikrát zklamaly. Nový "levný" ThinkPad 13 ale přináší nápravu. Nemíří sice na běžné spotřebitele, ale má velmi rozumnou cenu a nejenže vypadá, ale také se chová jako správný pracovní notebook.

Lenovo se u ThinkPadů drží tradičního designu: notebook je celý v černé, jednolitou barvu narušují pouze stříbrné panty displeje a logo ThinkPad s prosvícenou červenou tečkou na víku displeje i pod klávesnicí. Na první pohled je přitom vidět, že Lenovo nešetřilo na konektorech. Kromě USB 3.0 a USB Type-C je k dispozici také dokovací konektor OneLink+ pro použití u stolu s připojenou klávesnicí a monitorem. Pro ThinkPad je typický také touchpad kombinovaný s červenou čepičkou trackpointu uprostřed klávesnice a výraznými tlačítky "myši" pod mezerníkem.

Bohužel testovaný model neměl klávesnici podsvícenou, ale jinak si zaslouží ovládací prvky pochválit. Na rozdíl od spotřebitelských strojů totiž ThinkPady podporují všechna standardní vícedotyková gesta. A samotná klávesnice je pohodlná a výborně se na ní píše.

Bude se líbit

◼ Výborná klávesnice

◼ Matný FullHD displej

◼ Velká nabídka konektorů

Testovaná verze s procesorem Core i5 generace Kaby Lake a 8 GB RAM, doplněná o rychlé 256GB úložiště, představuje optimální konfiguraci. Cena 28 tisíc korun odpovídá kvalitě i nabízené standardní záruce. Jako bonus je ve výbavě také jednoduchá čtečka otisků, přes kterou je nutné přejet bříškem prstu.

Displej s FullHD rozlišením a úhlopříčka 13,3 palce jsou optimální kombinací. Hlavní je ale matná povrchová úprava, notebook pak lze používat i venku nebo na cestách.

Může vadit

◼ Výdrž baterie osm hodin práce s wi-fi

◼ Jen základní reproduktory

Lenovu se navíc podařilo zkrotit i chlazení, které není příliš hlučné a při nenáročné práci větrák vůbec neuslyšíte. Dokonce i v průběhu testu PCMark notebook mlčel. Solidní je také výdrž baterie. Při běžném používání notebook zvládne i osm hodin používání s wi-fi na jedno nabití, výrobce ale slibuje výrazně více.

Bohužel ani to není optimální, pokud byste chtěli pracovní notebook se skutečně celodenní výdrží. Když notebook vytížíte naplno, kapacita baterie klesne pod dvě hodiny, což však není pravděpodobný scénář. Nosit s sebou nabíječku je ale rozumné. Naštěstí notebook i přes robustní zpracování není těžký, váží pod 1,5 kilogramu a měl by vydržet i drobnější pády.

Otakar Schön
Přeposlat
Diskuse
reklama
comments powered by Disqus

V Česku vznikly první brýle pro virtuální realitu. Pomůžou pro vývoj designů aut Škoda a BMW

Banky financují až 80 procent ekonomického růstu. Neoslabujte je daněmi, říká šéf skupiny KBC

Cílem prezidentských voleb není někoho porazit, ale zvítězit, říká Kubera. Sám kandidaturu zvažuje

Státní dluh je nejvyšší v historii. Po volbách zadlužení dále poroste, říká analytik

Papežovy oblíbené aerolinky se možná zachrání. Krachující Alitalia dostala deset nezávazných nabídek

reklama