reklama

Levné žihadlo od HyperX má pohodlnou konstrukci a zvuk vyladěný pro hry i sledování filmů

Čtěte více: sluchátka | zvuk | audio | HN Tech testy | Kingston
  • Stinger je zatím nejlevnější headset značky HyperX, jeho největším plusem je pohodlí.
  • Zvukově silná jsou sluchátka hlavně ve středních frekvencích, ideální pro večerní Netflix.
  • Hráčům bude vyhovovat dobré podání prostoru, mikrofon je spíše do počtu, ale stačí.
HyperX Cloud Stinger HyperX Cloud Stinger Foto: HyperX

Jedna věc je testovat luxusní sluchátka, jako jsou Sennheiser Momentum nebo SteelSeries Siberia 840. Trochu odlišná disciplína je recenze sluchátek, která místo 10 tisíc stojí 1600 korun. U nich nelze čekat fenomenální zážitek, otázkou je spíše, čemu dal výrobce přednost a kde ušetřil. HyperX se s tím u sluchátek Cloud Stinger vypořádal velmi dobře.

HyperX sluchátka nabízí jako herní záležitost, ostatně celá značka HyperX je čistě herní. Tomu odpovídá integrovaný mikrofon i barevné provedení – matně černé s červeným logem výrobce. To sluchátka tak trochu vylučuje z použití venku, i když technicky tomu nic nebrání.

IMG 20170303 124411

Skvělé pohodlí a šikovné triky

Už první setkání se sluchátky HyperX se nám nejvíce zapsalo do paměti díky absolutnímu pohodlí. HyperX Cloud první generace, v podstatě jen přebarvená sluchátka SteelSeries Siberia V2, patří dodnes k nejpohodlnějším sluchátkům, jaká jsme kdy testovali. Vysoký standard si ale drží i levnější Stinger.

Velké mušle sedí kolem celých uší, díky měkké vycpávce přikryté koženkou netlačí ani při dlouhodobém nošení, nevadí ani brýle, které jsou u spousty sluchátek zdrojem nepříjemných tlaků. Podobné polstrování má i hlavový most, který je jinak z matného plastu s ocelovou výztuží. Plast a kov tvoří také konstrukci samotných mušlí, které jsou s mostem propojené kovovým čepem, na kterém se mušle otáčí o 90 stupňů, aby v klidovém režimu mohly ležet uživateli na hrudi „na plocho“.

Mikrofon je stejně jako kabel připevněný k levé mušli. Nelze jej schovat v hlavovém mostu ani zasunout do mušle jako u konkurenčních sluchátek. Místo toho vyklopení a sklopení mikrofonu slouží jako mechanický přepínač jeho funkce. Pokud ho budete mít strčený nahoru, nebude aktivní a nebude způsobovat ruchy ve sluchátkách. Odnímatelný model jako u původního cloudu je příjemnější díky tomu, že pak sluchátka můžete nosit i ven a nebudete u toho vypadat extra divně.

Na pravé mušli je pak další šikovná drobnost – mechanický posuvník – ovladač hlasitosti. U většiny herních sluchátek bývá na kabelu, ale tady je krásně po ruce. V krabici se sluchátky je pak ještě prodlužovací kabel s délkou 1,7 metru, který doplňuje pevný 130cm kabel. Ten nabízí místo integrovaného třípólového jacku rozdvojku pro počítač s oddělenými konektory na sluchátka a mikrofon.

HyperX Cloud Stinger

Zvuk zaměřený na středy

HyperX Cloud vedle pohodlí zaujal i výborným zvukovým projevem, minimálně s ohledem na svou cenu. Cloud Stinger jsou sluchátka levnější, a u zvuku se tak velké příjemné překvapení nekonalo. Nejlépe se Stinger osvědčil překvapivě ne u her, kde také obstál, ještě více mu ale svědčí video. Díky ladění, které preferuje střední tóny a vyšší část basového pásma totiž perfektně zvládá reprodukci hlasu – mluvené řeči i zpěvu.

Jde o hodně netradiční přístup k herním sluchátkům, u kterých se výrobci většinou soustředí na basy a prostorovost. Dává ale větší smysl, zatímco dunění výbuchu může lidem dělat radost, pro hráče je důležité slyšet kroky a další zvuky vydávané nepřáteli a ty jsou spíše ve středovém pásmu. To, že stejné ladění dělá ze Stingerů výborný prostředek na sledování videa na Netflixu nebo YouTube, je příjemný bonus. Nebýt onoho pevného mikrofonu, měla by tato sluchátka mnohem širší pole působnosti. Příjemná jsou třeba i na protivnou práci v podobě přepisu rozhovorů.

Pro uživatele, kteří na HyperX Stinger přejdou z levných no-name sluchátek, testovaná sluchátka nabídnou i rozhodně lepší zážitek z hudby. V přímém srovnání s původními Cloudy nebo sluchátky vyšší třídy je ale patrné nejen menší množství basů, ale také jejich menší přesnost, a hlavně absence detailů ve vyšším pásmu. Nemá to přitom co dělat s deklarovaným rozsahem 18 až 23 000 Hz, podobný rozsah hlásí i sluchátka za 50 korun z Aliexpressu.

HyperX Cloud Stinger

Výrazný mikrofon, který nelze schovat, pak ve hrách i při videokonferencích odvádí jen průměrnou práci, což je u sluchátek HyperX už pravidlem. Je to trochu škoda, když mají nadprůměrný zvuk. I průměrný mikrofon je ale v on-line hrách lepší než žádný. Na nahrávání podcastů to ale není, ani na let’s play videa to není to pravé.

V dané cenové hladině je na tom Stinger přes některé výhrady stále velmi dobře. Třeba ve srovnání s oficiálním Xbox One Headsetem jednoznačně vítězí ve všem, od pohodlí přes zvuk, přitom sluchátka od Microsoftu stojí stejně. Konkurenci tak má Stinger hlavně ve sluchátkách Logitech G231, která stojí stejně a mají lepší mikrofon. Zajímavou variantou je také koupě původních Cloudů, které se dají koupit s trochou štěstí za podobnou cenu jako Stinger.

Otakar Schön
Přeposlat
Diskuse
reklama
comments powered by Disqus
reklama

Čeští vývojáři lobbují u státu za lepší podmínky. Hry se mohou stát vývozním artiklem jako auta, říká Bělobrádek

Co prosazují na Šumavě ekologové, je úchylka a masochismus, říká největší šumavský hoteliér Talián

Růžová kola přechází z aktivity nadšenců v byznys. Bicykly zdražují a přicházejí o duši

Česku vyhovují změny, kterými má projít Evropská unie. Premiér Sobotka je na summitu v Římě podpoří

České podnikatelské baroko: Paláce s výklenky, věžemi a mansardovými střechami i domy jako ze stavebnice

X
Nemáte-li registraci, pokračujte zde
Nepamatuji si heslo
Potřebujete poradit?
Volejte:233 071 197
e-mail: predplatne@economia.cz