reklama

iPhone 8 údajně vyroste stejně jako Galaxy S8. Přijít by mohla i nová verze malého SE

Čtěte více: iPhone | Apple | telefon | smartphone
  • Apple údajně nabídne jednu variantu iPhonu s radikální změnou designu a obřím displejem.
  • Velký iPhone se čtečkou otisků integrovanou v displeji bude dražší než stávající modely.
  • Apple údajně chystá i novou generaci "levného" iPhonu SE a drahého iPadu Pro.
Údajná podoba nového iPhonu 8 Údajná podoba nového iPhonu 8 Foto: Flickr/Iphonedigital

Apple možná naskočí na stejnou vlnu obřích vysokých telefonů bez rámečků, na jakou sází LG a Samsung. Deník Nikkei přinesl zprávu o iPhonu 8 (nebo iPhone X), který bude mít AMOLED obrazovku s úhlopříčkou 5,8“. První zmínky o obřím iPhonu bez rámečků, které jsou aktuálně typickým znakem iPhonu spolu s kulatým tlačítkem pod displejem, se objevily už v únoru.

Apple podle Nikkei nabídne na podzim tři nové iPhony: dva se stejným designem a LCD obrazovkami jako u iPhonu 7. Navíc ale deset let po zahájení prodeje prvního iPhonu nabídne luxusnější zařízení, jehož čelní stranu bude tvořit pouze displej. I čtečka má být zabudovaná pod krycí sklo podobně jako u Touch Baru z nových Macbooků Pro.

Informaci o "funkční" oblasti displeje s integrovanou čtečkou přinesl analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI. Kvůli umístění čtečky pak pro "hlavní" část displeje zůstane údajně plocha s úhlopříčkou 5,15“. To by odpovídalo původním zvěstem o tom, že "výroční" iPhone bude mít displej s velikostí mezi základním modelem a iPhonem Plus.

Neoficiální informace o Applu jsou oblíbené, ale je nemožné je ověřit, spoléhat lze pouze na důvěryhodnost zdrojů. Vzhledem k tomu, že Apple musí připravovat výrobu nových iPhonů s předstihem, informace z konce prvního čtvrtletí už bývají poměrně spolehlivé.

Novinky už v březnu

Kromě podzimního představení nových iPhonů a letní konference WWDC Apple představí nové produkty také na březnové akci. Navzdory dřívějším zprávám o konci řady iPhone SE se má nakonec ukázat nová generace levnějšího zařízení s iOS. Naznačuje to únik interních materiálů řetězce Target, podle něhož měly obchody do 1. března vrátit zpět neprodané iPhony SE. Apple nicméně zatím iPhone SE ve svém on-line obchodě nabízí.

Levnější iPhone si přes malou obrazovku s nízkým rozlišením našel zákazníky díky špičkovému výkonu a kvalitnímu fotoaparátu v kompaktním balení. Apple podle původních informací letos iPhone SE nové generace prodávat nechtěl, aby neohrozil prodeje iPhonu 7.

Jistější je tak představení nové generace iPadů Pro, které díky vyšší ceně mají vyrovnat propad prodeje multimediálních tabletů. S poklesem zájmu o tablety se vedle Applu potýkají i ostatní výrobci. Apple chce s iPady Pro konkurovat moderním počítačům typu 2 v 1, ale zatím je výrazně omezený operačním systémem iOS, který nemá plnohodnotný multitasking. To se může změnit, nové funkce iOS ale Apple představuje až na konferenci WWDC. Podobnou strategii přejal i Huawei a Samsung, který na veletrhu MWC ukázal i tablety s operačním systémem Windows.

Otakar Schön
Přeposlat
Diskuse
reklama
comments powered by Disqus
reklama

Čeští vývojáři lobbují u státu za lepší podmínky. Hry se mohou stát vývozním artiklem jako auta, říká Bělobrádek

Co prosazují na Šumavě ekologové, je úchylka a masochismus, říká největší šumavský hoteliér Talián

Růžová kola přechází z aktivity nadšenců v byznys. Bicykly zdražují a přicházejí o duši

Česku vyhovují změny, kterými má projít Evropská unie. Premiér Sobotka je na summitu v Římě podpoří

České podnikatelské baroko: Paláce s výklenky, věžemi a mansardovými střechami i domy jako ze stavebnice

X
Nemáte-li registraci, pokračujte zde
Nepamatuji si heslo
Potřebujete poradit?
Volejte:233 071 197
e-mail: predplatne@economia.cz