reklama

Klakson Teodora Marjanoviče: Co chce Trump ututlat?

Autor HN
Čtěte více: USA | Trump Donald | volby | Rusko | hacker
  • Co se skrývá za odvoláním šéfa americké tajné služby Comeyho, jehož detektivové vyšetřovali možné propojení Donalda Trumpa a ruských hackerů?
  • Mnozí pozorovatelé se ošívají u představy, že do čela FBI bude dosazen nějaký republikán známý loajalitou k prezidentovi.
  • Trumpova popularita u jeho voličů a spolustraníků ale neklesá. Mnozí v něm prostě vidí sama sebe.
jarvis_591b0cbe498ebe482b8692db.jpeg Jakékoliv otázky týkající se jeho případného spojení s ruskými hackerskými aktivitami před americkými prezidentskými volbami působí na Trumpa jako červený hadr na býka. Foto: Reuters

Než se americký prezident Donald Trump tento pátek vypraví na svou první zahraniční cestu, která jej zavede do Saúdské Arábie, Izraele, Belgie a Itálie, bude se snažit jmenovat nového šéfa FBI. Je to důležité sledovat, neboť dosavadního ředitele Jamese Comeyho minulý týden Trump odvolal za velmi podivných, pro celý svět významných okolností.

Bílý dům nejprve tvrdil, že se Comey provinil tím, jak se loni v létě "špatně" postavil ke kauze služebních e-mailů obsahujících i tajné informace, které Hillary Clintonová posílala coby ministryně zahraničí ze své soukromé adresy, což je v rozporu se všemi normami, které musí člen vlády dodržovat. Jenže co se minulý týden nestalo. Hned o pár dní později Trump v rozhovoru pro televizi NBC tohle odůvodnění smetl ze stolu a otevřeně přiznal to, co za pravý důvod v tu chvíli považovala tak nějak celá Amerika, respektive celá planeta. A sice, že si ředitel Comey musel sbalit kufry, neboť FBI pod jeho vedením vyšetřovala vazby Trumpových lidí na Rusko.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé.

Děkujeme za vaši přízeň.

Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá.
Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Předplatit

Teodor Marjanovič
Přeposlat

Operátoři reagují na kritiku, zvyšují množství dat, ale nezlevňují. Prohlédněte si nejvýhodnější nabídky

Poslanci omezili přístup ekologických spolků do stavebního řízení, rychlejší vyvlastňování však nepřijde

Kyberútok ochromil Ukrajinu i velké firmy. Zasáhl také Česko, potíže měl i Home Credit

Zeman na česko-rakouském fóru s rakouským prezidentem nebude. Musí prý vyřídit e-maily

Petice tísíců učitelů proti kariérnímu řádu zabrala. Poslanci už začali měnit názor

reklama