reklama

Inovace krokem, nebo skokem?

Čtěte více: inovace | právo | technologie
  • Podle Martina Kašpara lze rozdělit přístup advokátních firem k inovacím na skokový a krokový.
  • Konzervativnější firmy inovují skokově, až když jsou donuceny. Advokáti, kteří inovují krokově, se o vývoj technologií v oboru zajímají neustále.
  • Za výhodu krokových inovací lze podle Kašpara považovat mimo jiné to, že neztratíte krok s konkurencí, nemusíte řešit velké změny najednou a máte jistotu, že vám žádné zjednodušení či zrychlení agendy neunikne.
jarvis_58f626ca498ebdf0c6d346e5.jpeg Martin Kašpar. Advokát, jednatel Praetor Systems. Foto: Archiv HN

Advokátní kanceláře pociťují sílící trend k přecházení na komplexní a efektivnější řešení softwaru pro řízení organizace. Kdo zůstane příliš konzervativní, brzy nebude konkurenceschopný v produktivitě ani v bezpečnosti dat.

Ze zkušenosti se stovkami advokátů v Česku i na Slovensku můžeme rozdělit přístup advokátních firem k inovacím na skokový a krokový. Konzervativnější firmy inovují skokově, až když jsou k tomu donuceny například tím, že většina konkurentů používá standard, jemuž se musí přizpůsobit, nebo si uvědomí, že fungovat i nadále dosavadním způsobem jim snižuje produktivitu a zvyšuje bezpečnostní rizika. Konzervativci překvapivě dlouho vystačí se sdíleným diskem, Excelem, nějakým hlídačem insolvenčního rejstříku a státním přístupem do datové schránky. Když však zjistí, co všechno advokátní systémy umí a kolik práce by jim ušetřily, rozhodnou se pro změnu, přestože se přechodu ze začátku obávají.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé.

Děkujeme za vaši přízeň.

Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá.
Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Předplatit

Martin Kašpar
Přeposlat
Diskuse

Živě: Merkelová počtvrté zvítězila a zůstane v čele vlády. Koalici nejspíš složí se Zelenými a FDP, sociální demokraté chtějí do opozice

Na tváři Merkelové zůstal úsměv

Neschopni absorbovat. Češi opět zjišťují, že smysluplné využití evropských peněz je nad jejich síly

Rath neuspěl se stížností na domnělou podjatost soudců. Kauza je ale extrémně medializovaná, uznal ÚS

Českých dispečerů si zahraniční aerolinky cení. Řízení leteckého provozu míří k dalšímu dobrému výsledku

reklama