reklama

Inovace krokem, nebo skokem?

Čtěte více: inovace | právo | technologie
  • Podle Martina Kašpara lze rozdělit přístup advokátních firem k inovacím na skokový a krokový.
  • Konzervativnější firmy inovují skokově, až když jsou donuceny. Advokáti, kteří inovují krokově, se o vývoj technologií v oboru zajímají neustále.
  • Za výhodu krokových inovací lze podle Kašpara považovat mimo jiné to, že neztratíte krok s konkurencí, nemusíte řešit velké změny najednou a máte jistotu, že vám žádné zjednodušení či zrychlení agendy neunikne.
jarvis_58f626ca498ebdf0c6d346e5.jpeg Martin Kašpar. Advokát, jednatel Praetor Systems. Foto: Archiv HN

Advokátní kanceláře pociťují sílící trend k přecházení na komplexní a efektivnější řešení softwaru pro řízení organizace. Kdo zůstane příliš konzervativní, brzy nebude konkurenceschopný v produktivitě ani v bezpečnosti dat.

Ze zkušenosti se stovkami advokátů v Česku i na Slovensku můžeme rozdělit přístup advokátních firem k inovacím na skokový a krokový. Konzervativnější firmy inovují skokově, až když jsou k tomu donuceny například tím, že většina konkurentů používá standard, jemuž se musí přizpůsobit, nebo si uvědomí, že fungovat i nadále dosavadním způsobem jim snižuje produktivitu a zvyšuje bezpečnostní rizika. Konzervativci překvapivě dlouho vystačí se sdíleným diskem, Excelem, nějakým hlídačem insolvenčního rejstříku a státním přístupem do datové schránky. Když však zjistí, co všechno advokátní systémy umí a kolik práce by jim ušetřily, rozhodnou se pro změnu, přestože se přechodu ze začátku obávají.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé.

Děkujeme za vaši přízeň.

Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá.
Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Předplatit

Martin Kašpar
Přeposlat

Dividenda od Polymetalu přinese Kellnerově PPF přes čtvrt miliardy korun

Přísnější ochrana dat se blíží. Nepřipraveným firmám hrozí stamilionové pokuty

Nevím, proč jsem neuspěla, ale nezlobím se, říká Roithová. Ve vedení KDU-ČSL teď chybí žena

Ivana Zemanová: Manžela budu následovat bez ohledu na jeho funkci

Finanční správa za prohřešky spojené s EET udělila pokuty za více než dva miliony korun. Nejčastěji za nevystavení účtenky

reklama