reklama

Šestý ročník Prague Coffee Festivalu poradí, jak vycvičit smyslové schopnosti nebo se vylepšit v latté artu

Čtěte více: káva | festival | Praha
  • O víkendu 14. a 15. října 2017 se v nově otevřeném prostoru Kampus Hybernská v Praze uskuteční již šestý ročník Prague Coffee Festivalu.
  • Největší kávový festival v Česku podporuje hlavní město Praha a spolek Coffee Embassy, jehož cílem je rozvoj a propagace kávové kultury.
  • Festival nabídne přednášky znalců a diskuse s nimi, workshopy a hlavně spoustu kávy z celého světa.
Prague Coffee festival 2017 se uskuteční 14. a 15. října v Kampusu Hybernská. Prague Coffee festival 2017 se uskuteční 14. a 15. října v Kampusu Hybernská. Foto: Archiv festivalu

V polovině října bude celý víkend patřit kávomilcům. Návštěvníci Prague Coffee Festivalu, který se letos uskuteční 14. a 15. října, se mohou těšit na kávu z nejrůznějších koutů světa, prezentaci 42 tuzemských i zahraničních pražíren a 16 kaváren, profesionální degustace kávy, tzv. cuppingy, nebo milk battle – soutěž v kreslení mléčnou pěnou do kávy.

Prague Coffee Festival 2017 nabídne také řadu workshopů, na kterých si zájemci procvičí například své smyslové dovednosti, vyzkouší různé metody přípravy kávy v domácích podmínkách nebo se naučí základy latté artu. Oba festivalové dny se mohou zúčastnit i přednášek českých kávových odborníků a zahraničních hostů.

Prague Coffee festival 2017 se uskuteční 14. a 15. října v Kampusu Hybernská.Mezi nejvýznamnější z nich patří Ida Steen, vědkyně kávové akademie CoffeeMind a doktorandka na Kodaňské univerzitě, která návštěvníkům prozradí, jak vycvičit svůj mozek a zdokonalit své smyslové schopnosti. Daniel Kolský je předseda správní rady Coffee Embassy a zakladatel festivalu, který posluchačům představí projekt české kávové farmy v Nikaragui. Josef Opatrný, vedoucí Střediska ibero-amerických studií při FF UK, bude přednášet na téma historie pěstování kávy v Americe. Zájemci se dozví, kdy a jak se kávovníky do Ameriky dostaly a co se s kávou dělo dál. Jáchym Růžička, kávový školitel pořádajícího spolku Coffee Embassy, návštěvníkům přiblíží základní informace o kávě.

Vedle přednášek si účastníci festivalu budou moci poslechnout rovněž diskuze kávových profesionálů a zástupců pražíren. Ti se budou zabývat například tím, jak přistupovat k přestavbě kavárny, jak se daří mikropražírnám v ČR, jak minimalizovat a zpracovávat odpad v kavárnách nebo ekonomicko-sociálním pohledem na kávový svět.

Festival nabídne také občerstvení od sladkého pečiva a zákusků přes domácí polévky až po burgery nebo čínské speciality, jakými jsou knedlíčky dim sum. Na vás už pak bude vyzkoušet, ke které kávě chutnají nejlépe.

muh
Přeposlat
Diskuse
reklama

Spojuje průzkumy a sázkařské kurzy. ČSSD slábne, stoupá SPD a piráti. Babiš asi nesestaví vládu sám, říká

Banky ve třetím čtvrtletí zpřísnily podmínky úvěrů na bydlení, i tak ve zbytku roku čekají zvýšení poptávky

Nastala nová éra astronomie. Vědci poprvé pozorovali zdroj gravitačních vln v místě, kde splynuly neutronové hvězdy

Česká měna je už téměř na úrovni jako před intervencemi. Na konci příštího roku může euro stát 25 korun, odhadují analytici

Narcos a další seriály Netflixu přilákaly za čtvrt roku 5 milionů uživatelů. Tržby vzrostly meziročně o třetinu

reklama