reklama

Signal festival opět rozzáří Prahu. Nabídne světelnou instalaci, která se představila na festivalu Burning Man

Čtěte více: Signal festival | světlo | Praha | umění
  • Dvacítku světelných instalací letošního Signal festivalu doplní tři nejzajímavější díla vybraná z veřejné výzvy.
  • Jedním z nich je instalace Heardt, která do Prahy míří přímo z festivalu Burning Man.
Instalace Monolith od Hyperbinary na předchozím ročníku Signal festivalu Instalace Monolith od Hyperbinary na předchozím ročníku Signal festivalu Foto: Alexander Dobrovodsky

Signal festival, který v říjnu oslaví páté výročí, se bude konat od čtvrtka 12. do neděle 15. října a nabídne dvacet světelných instalací. Ty budou poprvé rozmístěny na dvou trasách v Praze: Centrum a Vinohrady. Program Signal festivalu budou i letos tvořit díla českých a světových osobností světelného umění. Poprvé je doplní i díla vycházející z veřejné výzvy.

Do nové sekce Signal Calling vybralo programové oddělení festivalu například instalaci Anonymous Illusion studentů ateliéru Mileny Dopitové na AVU. Díky ní se po vstupu na Ovocný trh diváci nečekaně stanou předmětem uměleckého díla. Snímat je bude několik kamer a obraz i zvuk bude instalace živě přenášet na velkoformátová plátna. Anonymous Illusion připomíná, jak moc je virtuální svět součástí reality.

Festival představí také instalaci Heardt autorů Anny Feyrerové, Báry Anny Stejskalové, Richarda Dobřichovského a Tomáše Bukáčka. Toto trojrozměrné světélkující srdce se stalo prvním českým dílem, které dosáhlo na Honoraria grant vypisovaný festivalem Burning Man, a dostalo tak možnost se na slavném festivalu v Nevadské poušti prezentovat. Návštěvníci Signal festivalu budou moct vidět Heardt po jeho americkém úspěchu v Praze zcela poprvé, a to v Haštalské ulici.

Kromě nových instalací a tras návštěvníky festivalu čeká galerijní zóna. Čtyři vnitřní prostory v ní budou hostit světelné instalace. Galerijní zónu bude možné navštívit po zakoupení pásky v hodnotě 100 korun. Vstupné 50 korun lidé zaplatí stejně jako v minulých letech i na videomappingu, který vyžaduje použití 3D brýlí. Venkovní části Signal festivalu zůstávají přístupné zdarma.

TZ, muh
Přeposlat
Diskuse
reklama

Spojuje průzkumy a sázkařské kurzy. ČSSD slábne, stoupá SPD a piráti. Babiš asi nesestaví vládu sám, říká

Banky ve třetím čtvrtletí zpřísnily podmínky úvěrů na bydlení, i tak ve zbytku roku čekají zvýšení poptávky

Nastala nová éra astronomie. Vědci poprvé pozorovali zdroj gravitačních vln v místě, kde splynuly neutronové hvězdy

Česká měna je už téměř na úrovni jako před intervencemi. Na konci příštího roku může euro stát 25 korun, odhadují analytici

Narcos a další seriály Netflixu přilákaly za čtvrt roku 5 milionů uživatelů. Tržby vzrostly meziročně o třetinu

reklama