reklama

Zápisky protivného hosta: Beskydský gastrofestival s michelinským kuchařem a vinohradský Plečnik

Gourmetguru
Čtěte více: jídlo | recept | Gourmetguru | Beskydy
  • Dvoudenní festival nejen valašských specialit vyvrcholí tradiční michelinskou večeří a obědem. Který slavný kuchař přijede tentokrát?
  • Příjemná kavárna Plečnik, která otevřela na Vinohradech v druhé polovině léta, chystá rozšíření nabídky jídel i nové výstavy obrazů.
V říjnu proběhne tradiční gastrofestival v beskydských Velkých Karlovicích. V říjnu proběhne tradiční gastrofestival v beskydských Velkých Karlovicích. Foto: Archiv festivalu

Beskydský gastrofestival s michelinskou návštěvou

Uprostřed beskydské přírody ve Velkých Karlovicích se o víkendu 7. a 8. října koná devátý ročník Karlovského gastrofestivalu. Gourmetguru zjistil, že festival valašské kuchyně a lokálních produktů nabídne ochutnávky specialit podávané v místních hospůdkách a horských hotelích. Mezi náročnými konzumacemi lze odpočívat procházkou po cyklostezce Bečva, při jízdě koňským povozem nebo třeba historickým autobusem.

Gourmetguru je zvědavý také na soutěž o nejlepší klobásu a frgál, k jehož přípravě jsou připraveny i workshopy. Program vyvrcholí v sobotu tradiční michelinskou galavečeří a nedělním michelinským obědem ve Spa hotelu Lanterna. Letos své kuchařské umění předvede rakouský šéfkuchař Toni Mörwald, který vede vídeňskou michelinskou restauraci Le Ciel.

Plečnik

Kavárna Plečnik na pražských VinohradechKoncem léta objevil Gourmetguru na náměstí Jiřího z Poděbrad příjemnou novou kavárnu Plečnik s dobrými koláči i zákusky. "Co se týče jídla, máme omezené možnosti, vzhledem k menšímu zázemí. Nabídku ale budeme průběžně rozšiřovat, od začátku října bude například výběr švýcarských sýrů. Podáváme také kvalitní italskou kávu Goppion, máme poměrně širokou nabídku rozlévaných vín. Máme také domluvenou řadu výtvarníků, kteří by u nás měli v budoucnu vystavovat. Aktuálně kavárnu zdobí obrazy od Adama Nováka," vysvětlil majitel Štěpán Novák.

Ten v minulosti 17 let vedl kavárnu, nebo spíše noční bar Ideál na Vinohradech. "Vždycky jsem chtěl denní kavárnu, ale ta původní byla na místě, kam byli lidé zvyklí chodit spíš večer," vysvětluje, proč se rozhodl otevřít kavárnu Plečnik. V té připravuje se svým týmem občerstvení svépomocí, za pultem se střídá pět dívek.

gourmetguru
Přeposlat
Diskuse
reklama

Spojuje průzkumy a sázkařské kurzy. ČSSD slábne, stoupá SPD a piráti. Babiš asi nesestaví vládu sám, říká

Banky ve třetím čtvrtletí zpřísnily podmínky úvěrů na bydlení, i tak ve zbytku roku čekají zvýšení poptávky

Nastala nová éra astronomie. Vědci poprvé pozorovali zdroj gravitačních vln v místě, kde splynuly neutronové hvězdy

Česká měna je už téměř na úrovni jako před intervencemi. Na konci příštího roku může euro stát 25 korun, odhadují analytici

Narcos a další seriály Netflixu přilákaly za čtvrt roku 5 milionů uživatelů. Tržby vzrostly meziročně o třetinu

reklama