reklama

Zápisky protivného hosta: Krkovice s kapkou jedlového oleje, oranžové víno a restaurační úroda v obchodním centru

Gourmetguru
Čtěte více: Gourmetguru | jídlo | restaurace
  • Nový koncept restaurace home by Unic postavil šéfkuchař na české kuchyni inspirované přírodou.
  • Gourmetguru vyzkoušel osm hodin pečenou krkovici z kance s kořenovou zeleninou a oranžové víno ze Znojma.
  • V pražském obchodním centru otevřely nové pobočky čtyři restaurace s mezinárodní kuchyní.
Restaurace Unic Restaurace Unic Foto: Archiv restaurace

Rezerva naoranžovo

Čtyřhvězdičkový hotel Unic Prague v pražské Soukenické ulici otevřel restauraci v přízemí. Místní šéfkuchař Petr Šmrha začínal v plzeňském Hotelu Continental a v Praze vařil v hotelu Hilton Prague či Crowne Plaza. Nový koncept restaurace home by Unic postavil na české kuchyni inspirované přírodou. Host si může vybrat ze čtyř menu pojmenovaných podle původu použitých surovin jako Statek, Jezero a řeka, Les a louka nebo Zahrada.

Z části Les a louka Gourmetguru zvolil osm hodin pečenou krkovici z kance s kořenovou zeleninou. Peče se pomalu, aby byla šťavnatá, šéfkuchař ji doplnil kroupami. "Je to vlastně rozebraný klasický vánoční houbový kuba," vysvětlil Petr Šmrha. "Nahoře je pár kapek našeho jedlového oleje, který si sami vyrábíme. Kolega z Jeseníku nám vozí jedlové větvičky, které několik měsíců macerujeme," doplnil.

Gourmetgurua zaujalo také oranžové víno Orange Reserve ze znojemského vinařství Arte Vini. Jde o bílé víno, jehož bobule leží dlouho na slupkách. Z těch do něj přechází barva, výrazná chuť a trochu těžkost. Voní po růžových květech a zralém ovoci, v ústech je kromě ovoce cítit exotické koření.

Restaurační úroda

V pražském obchodním centru Quadrio otevřely koncem září hned čtyři nové pobočky restaurací s mezinárodní kuchyní, které už z místní gastroscény známe. V gastrozóně se teď podávají asijské speciality, indická jídla, veganské pokrmy i klasické rychlé občerstvení. Reprezentují je asijská restaurace Spicymama, indická restaurace Bombay Express, mezinárodní veganský řetězec Loving Hut a rychlé občerstvení McDonald’s včetně McCafé. Gourmetguru rád brzy vyzkouší především exotické speciality.

gourmetguru
Přeposlat
Diskuse
reklama

Spojuje průzkumy a sázkařské kurzy. ČSSD slábne, stoupá SPD a piráti. Babiš asi nesestaví vládu sám, říká

Banky ve třetím čtvrtletí zpřísnily podmínky úvěrů na bydlení, i tak ve zbytku roku čekají zvýšení poptávky

Nastala nová éra astronomie. Vědci poprvé pozorovali zdroj gravitačních vln v místě, kde splynuly neutronové hvězdy

Česká měna je už téměř na úrovni jako před intervencemi. Na konci příštího roku může euro stát 25 korun, odhadují analytici

Narcos a další seriály Netflixu přilákaly za čtvrt roku 5 milionů uživatelů. Tržby vzrostly meziročně o třetinu

reklama