reklama

Kávové novinky: Nespresso se inspirovalo baristickým uměním a představilo nové směsi i kávovar pro latté art

Čtěte více: káva | Nespresso | mléko | espresso
  • Profesionální baristé se zabývají harmonizací chutí kvalitní kávy a sametově jemného mléka.
  • Nespresso se jejich prací inspirovalo a jako podzimní novinku představilo tři kávy, z nichž dvě byly namíchány pro přípravu mléčných receptur.
Kávy Barista značky Nespresso Kávy Barista značky Nespresso Foto: archiv Nespressa

Nespresso pokračuje s vytvářením káv pro specifický typ přípravy. Pro podzimní novinky se inspirovalo uměním baristů a vytvořilo tři nové kávy. Zaujaly nás obě speciálně namíchané pro přípravu mléčných nápojů – Chiaro s mlékem ve formě cappuccina a intenzivní Scuro pro Espresso Macchiato.

Chiaro vytvoří velmi jemnou sladkou kombinaci s kulatou krémovou chutí i texturou a jemným sušenkovým aromatem. Nejlepší je připravit tuto směs jako 25mililitrové espresso doplněné o 60 mililitrů mléčné pěny, kdy se v chuti nejvíce prosadí mléko, v němž lehce cítíte kávu. Takto připravené cappuccino se hodí k pečivu nebo sušenkám. Druhá novinka Scuro je hodně intenzivní směs s plným tělem a výrazným aromatem připomínajícím hořkou čokoládu. Je vhodná pro přípravu Espressa Macchiato, 40mililitrového espressa se dvěma lžičkami mléčné pěny. V chuti se nejvíce prosadí hořká káva. Třetí novinka Corto vytvoří velmi silnou chuť, v níž se plně prosadí hořkost a kyselost. Nápoj má sirupovou texturu a tmavě mramorovou cremu. Připravuje se jako 25mililitrové ristretto.

Kávovar Creatista PlusNespresso zároveň představilo kávovar Creatista Plus. Je vhodný pro latté art, a to díky vytvoření mléčné "mikropěny". Na přípravě kávovaru spolupracovaly dvě značky. Nespresso přineslo odborné znalosti týkající se kávy a systému pro její přípravu, australská značka Breville dodala technologii automatické parní trysky a stojí také za designem přístroje s leštěným nerezovým povrchem a pochromovanými detaily.

muh
Přeposlat
Diskuse
reklama

Ázerbájdžánské dělostřelectvo se chlubí českými houfnicemi. Ministerstvo netuší, jak se do země i přes embargo dostaly

Textilka Pegas Nonwovens změní majitele, investorovi R2G Rohan budou patřit čtyři pětiny jejích akcií

Volební deník Petra Honzejka: Triumf Babiše, nástup pirátů, konec Kalouska? Pomalu. Průzkumy jsou proroctví s ručením omezeným

Zemřela herečka Květa Fialová. Představitelce filmové Tornádo Lou bylo 88 let

Zisk společnosti Philip Morris ČR vzrostl o čtvrtinu na 1,6 miliardy. Podpořilo ho zvýšení cen i růst trhu cigaret

reklama