reklama

Zápisky protivného hosta: Roastbeef s vůní lesa a bubenečský Slamník v novém

Gourmetguru
Čtěte více: jídlo | maso | chléb | hospoda | restaurace | Gourmetguru
  • Kde se občerstvit, když se celé odpoledne procházíte rozsáhlým Kunratickým lesem? Do zahradní restaurace Na tý louce zelený mohou výletníci vyrazit s kolem i se psem.
  • Co se změnilo na Slamníku, který nedávno prošel několikaměsíční rekonstrukcí? Legendární pohostinství vykročilo cestou poctivé kuchyně.
Roastbeef s opečeným chlebem v restauraci Na tý louce zelený. Roastbeef s opečeným chlebem v restauraci Na tý louce zelený. Foto: gourmetguru

Na tý louce zelený

Na okraji pražských Kunratic, u lékařského centra IKEM, stojí u vstupu do jednoho z největších pražských lesoparků restaurace s příznačným názvem Na tý louce zelený. Gourmetguru se tady zastavil cestou do Kunratického, nebo chcete-li Krčského či Michelského lesa.

Těstoviny s liškovým ragú a sýrovou omáčkou v restauraci Na tý louce zelený.Hospoda má útulnou kruhovou menší část, jejíž stěna je osazená velkými okny, která nabízí výhled na lesní cestu. Větší, oddělený sál se dá pronajmout pro různé oslavy. Na tý louce zelený je ale především zahradní restaurace. Patří k ní spousta místa na venkovní posezení, stojí tu dětské hřiště a psi se vykoupou v malém jezírku.

Z jídelního lístku si Gourmetguru jako předkrm vybral roastbeef pečený po anglicku s česnekovou majonézou a opečeným chlebem. Dostal jemné trhané maso servírované na dřevěném prkénku a potěšil ho i lehce křupavý chléb a několik listů rukoly. Po mase vsadil Gourmetguru na těstovinový hlavní chod. Vybral si zapékané čerstvé nudle s liškovým ragú a parmazánovou omáčkou. Jemná omáčka se rozplývala, těstovin bylo dost a Gourmetguru byl za takové posilnění před procházkou rozlehlým lesoparkem rád.

Na Slamníku

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé.

Děkujeme za vaši přízeň.

Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá.
Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Předplatit

gourmetguru
Přeposlat
Diskuse

Lidé ve volbách odmítli politický systém a upřednostnili spravedlnost před ekonomickým růstem. Je to vážné, říká Petr Pithart

Výsledek voleb je pro republiku příznivý. Vláda ANO prospěje rozpočtu, tvrdí agentura Moody's

Živě: Babiš dorazil za Zemanem do Lán, piráti zahajují vlastní povolební vyjednávání s ostatními stranami

V kauze Čapí hnízdo obvinila policie 11 lidí. Stíhání Babiše a Faltýnka bude zastaveno poté, co komise vyhlásí výsledky voleb

Výjimku z ETT možná budou mít i prodejci vánočních kaprů. V mrazu by nemusela fungovat, bojí se rybáři

reklama