reklama

Novinky v cestování pro náročné: Luxusní lůžkový vlak křižující Peru i nejvýše položený bar na západní polokouli

Čtěte více: cestování | vlak | hotel | apartmány | luxus
  • Apartmá s ložnicí, obývacím pokojem a koupelnou - jenže na kolejích.
  • Farmářská restaurace v 69. patře mrakodrapu uprostřed Los Angeles.
  • Jaké jsou další novinky v luxusním cestování?
Hotel Belmond Venice Simplon Orient Express Hotel Belmond Venice Simplon Orient Express Foto: archiv hotelu

Luxusní vlak Belmond Venice Simplon Orient Express, do něhož mohou zájemci po předchozí rezervaci nastoupit v evropských městech včetně Londýna, Paříže nebo Benátek, oznámil přidání tří nových Grand Suites. Jsou navrženy ve stylu Art Deco a tematicky jsou vyzdobeny podle evropských měst – Paříž, Benátky a Istanbul. Apartmá mají ložnici, obývací prostor, kam si host může objednat soukromou snídani. Jejich součástí je také vlastní koupelna.

Rozšíření klasického Orient Expressu není jedinou novinkou v luxusní železniční dopravě. V květnu letošního roku byl představen Belmond Andean Explorer, který je prvním luxusním lůžkovým vlakem v Jižní Americe a nahrazuje slavný denní vlak Pullman. Vlak jede peruánskými městy Cusco a Puno, kolem jezera Titicaca a dále vede trasa do města Arequipa, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.Hotel Belmond Andean Explorer

Na jedné z nejvýše položených železničních tras na světě a v jejím okolí mohou cestující strávit až dva dny a navštívit přitom křižovatku incké civilizace, archeologické naleziště Raqch’i či rákosové ostrovy Los Uros na jezeře Titicaca.

Nejvýše položený střešní bar

Pro náročné cestovatele, kteří netrpí závratěmi a mají rádi přehled, se v Los Angeles otevřel nový hotel InterContinental. Nachází se v nejvyšší budově celého západního pobřeží, Wilshire Grand Center, ve středu města. Mrakodrap byl otevřen v červenci. Nedaleko něj stojí Staples Center, kde se odehrává většina sportovních utkání v Los Angeles.

Hotelové pokoje a suity, kterých je celkem 889, jsou rozmístěny mezi 31. a 68. patrem mrakodrapu. V 69. patře je sushi a farmářská restaurace, kde probíhají živé kuchařské show. V 70. patře je lobby s výhledem a v 71. patře francouzský steakhouse. V 73. patře mrakodrapu funguje také nejvýše umístěný střešní skybar na západní polokouli. Navštívit ho mohou všichni zájemci, nejen hoteloví hosté.

InterContinental Los Angeles Downtown

Cestovatelské tipy navrhli travel designéři Exclusive Tours.

TZ, muh
Přeposlat
Diskuse
reklama
comments powered by Disqus

Firmy ve světě vyplácejí největší dividendy v historii. Pražská burza patří k nejatraktivnějším v Evropě

Mandátový a imunitní výbor nevěří policistům. O Babišovi a Faltýnkovi rozhodne, co poslancům řekne žalobce

FlixBus tlačí na RegioJet. Jestli v boji podlehneme, přesuneme všechny autobusy do Německa, říká Jančura

Sloupek Martina Malého: Bolševická privatizace slov aneb Jak si komunisti přivlastňovali slova a otáčeli je tak, že se z nich stala karikatura

Apple opouští projekt samořízeného vozu. Podle NY Times se soustředí jen na samotnou technologii

reklama