reklama

Letní gastrotipy: Zahradní grilování na Žofíně a opilé zmrzliny

Čtěte více: jídlo | zmrzlina | grilování | Žofín | alkohol
  • K létu patří grilování a zkoušení neobvyklých příchutí zmrzlin.
  • K obojímu vám proto přinášíme tipy na prázdninové novinky.
Gril Ofyr v restauraci Žofín Garden. Gril Ofyr v restauraci Žofín Garden. Foto: Archiv restaurace

Žofín na grilu

Restaurace Žofín Garden s letní zahrádkou je klidné místo v centru Prahy, kam rádi zajdeme na oběd, pracovní schůzku nebo večerní drink. Zahrádka na ostrově v centru metropole nabízí příjemný úkryt před horkým letním sluncem a vzduch tu příjemně osvěžuje vánek od Vltavy.

Letošní prázdninovou novinkou v Žofín Garden je velký, stokilogramový gril Ofyr. V jeho středu hoří ohniště a na horním obvodu je položený ocelový plát pro rychlé opečení jídla. V letních měsících bude Ofyr grilovat každý den od 18 do 22 hodin. Samozřejmě s ohledem na počasí. Letní den si můžete na zahrádce ležící pár kroků od Národního divadla a Karlova mostu zpříjemnit grilovanou čerstvou rybou, hamburgery, krkovičkou či zeleninou.

Opilé zmrzliny

V Creme de la Creme budou v srpnu připravovat "opilé" zmrzliny.Zmrzlinář Honza Hochsteiger vyrábí v Crème de la Crème širokou nabídku veganských zmrzlin a také těch, které neobsahují cukr – ty představil začátkem roku. Na druhou polovinu prázdnin si přichystal spojení drinků a zmrzlin. Smetanové zmrzliny a sorbety dal dohromady s likéry, whisky a bublinkami a výsledkem jsou zmrzliny z Prosecca, Campari nebo rumu.

V Crème de la Crème zpříjemní léto také italské affogato (česky "utopený"). Tento pohár je v Itálii oblíbený i díky dvojímu zalití zmrzliny zlatavým likérovým vínem a pravým espressem. Tuhle Itálii v Praze rádi vyzkoušíme.

muh
Přeposlat
Diskuse
reklama
comments powered by Disqus

Uprchlíky přijměte do měsíce, nebo vás pošleme k soudu. Brusel dal Česku ultimátum

Ekonomice se daří nad očekávání dobře, letošní růst bude rychlejší, než se předpokládalo. Podpoří ho hlavně spotřeba domácností a export

Evropská komise dala Polsku měsíc na nápravu reformy soudnictví. Jinak zemi hrozí odejmutí hlasovacích práv

Británie od roku 2040 zakáže prodej benzinových a naftových motorů. Opatření se budou týkat i hybridů

Liglass, který získal obří zakázku v Kyrgyzstánu, nekomunikuje s tamními novináři. Místo tiskové konference jen zveřejnil video

reklama