reklama

Na aukci pro nadaci Terezy Maxové můžete vydražit dráhové kolo Festka nebo fotografii Miloše Formana

proč ne?!
Čtěte více: aukce | dražba | charita | Mercedes-Benz | děti
  • Magazín proč ne?! pořádá společně s Mercedes-Benz Prague Fashion Weekem charitativní aukci pro Nadaci Terezy Maxové dětem.
  • V rámci pražského týdne módy se v sobotu 18. března vydraží sedm unikátních objektů.
  • Katalog dražebních předmětů jsme pro vás exkluzivně nafotili v ateliéru známého pražského výtvarníka Pasty Onera.
jarvis_58c68c5c498e5bf827e5e397.jpeg Dráhové kolo Festka Limited Edition for Nespresso. Foto: David Turecký

Č. 1 − DVĚ MÍSTA V PRVNÍ ŘADĚ NA HAUTE COUTURE PŘEHLÍDCE FRANCESKA SCOGNAMIGLIA V PAŘÍŽI

Haute couture neboli vysoká krejčovina je nejvyšší meta pro každého módního návrháře. Členem Chambre Syndicale de la Haute Couture, jež ty nejzručnější designéry sdružuje, se může stát jen člověk mimořádného talentu a schopností. Francesco Scognamiglio jím bezpochyby je.

Designér, který tvoří v Miláně, patří mezi nejžádanější italské tvůrce současnosti. Ctí tradice krejčovského řemesla, ale nebojí se provokovat a kombinovat zdánlivě nekombinovatelné. Není proto divu, že po róbách z jeho ateliéru sahají hvězdy jako Beyoncé, Madonna nebo Lady Gaga.

Jeho poslední haute couture kolekci ostatně uvidí i účastníci dražby a benefičního večera. Naladit se tak mohou na opravdovou lahůdku určenou pouze pro vybrané členy módní elity. Tou je možnost vydražit si účast na exkluzivní červencové přehlídce haute couture Franceska Scognamiglia v Paříži. Vítěz získá pozvánku pro dvě osoby a Scognamigliovy nejnovější kreace bude moct obdivovat přímo z první řady.

VYVOLÁVACÍ CENA: 26 000 KČ, PŘÍHOZY: 2000 KČ

Č. 2 − DVĚ VSTUPENKY NA PŘEDSTAVENÍ SERGEJE POLUNINA 1. KVĚTNA V NÁRODNÍM DIVADLE, VČETNĚ OSOBNÍHO SETKÁNÍ

Existuje pouze několik tanečníků, kteří během své kariéry dosáhli takové slávy, že je většina z nás zná jménem. Nižinskij, Nurejev, Baryšnikov. V roce 2012 se vynořilo nové jméno a k překvapení všech se záhy odpíchlo k mohutnému "grand jeté" rovnou na titulní stránky médií. Sergej Polunin.

Nejmladší první sólista v dějinách Velké Británie se nečekaně rozhodl opustit Královský balet v Londýně. Mediální masáž kolem jeho odchodu byla natolik silná, že i lidé, kteří o něm nikdy předtím neslyšeli, byli najednou plni lítosti z toho, že propásli možnost vidět famózního Ukrajince tančit. My vám nabízíme jedinečnou možnost navštívit jeho představení v Národním divadle v Praze.

"Dražitel z první řady zhlédne dokument Dancer a následně Sergej zatancuje choreografii k videoklipu Take Me to Church, který režíroval David LaChapelle," říká producent projektu Milosh Harajda. To nejlepší přijde nakonec: osobní setkání se Sergejem Poluninem.

VYVOLÁVACÍ CENA: 16 000 KČ, PŘÍHOZY: 2000 KČ

Č. 3 − DRÁHOVÉ KOLO FESTKA LIMITED EDITION FOR NESPRESSO

Reinkarnace ve jménu recyklace. Tak by se dal popsat projekt, který ve spolupráci s magazínem proč ne?! odstartoval v říjnu minulého roku. Tehdy jsme vyrazili se společností Nespresso do Londýna, kde jsme se mimo jiné dozvěděli, že hliníkové kapsle, v nichž švýcarský výrobce kávu prodává, jsou stoprocentně recyklovatelné.

To ale platí pouze v případě, že je koncoví uživatelé budou recyklovat. "Když jsme začali pátrat po způsobu, jak co nejlépe předvést, že kapsle může mít i druhý život, objevil se na scéně český výrobce bicyklů Festka," vzpomíná marketingová manažerka Nespressa Andrea Petrová. O šest měsíců, jednu návštěvu slévárny a nespočet schůzek později vzniklo výjimečné jízdní kolo Festka Limited Edition for Nespresso.

"Podobně jako některé návrhy na módních molech, představuje i tento koncept silnou vizi a udává směr do budoucnosti," říká zakladatel Festky Michael Moureček. Že jde o koncept opravdu směrodatný, nedávno potvrdil veletrh Berliner Fahrradschau, kde bylo kolo z 995 použitých kávových kapslí zvoleno mezi osm nejzajímavějších kousků výstavy.

VYVOLÁVACÍ CENA: 80 000 KČ, PŘÍHOZY: 5000 KČ

Č. 4 − FOTOGRAFIE MILOŠ FORMAN BY BRYAN ADAMS, ZE SIGNOVANÉ SÉRIE SEDMI KUSŮ, ROZMĚR 90 x 90 cm

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé.

Děkujeme za vaši přízeň.

Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá.
Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Předplatit

PROČ NE?!
Přeposlat
Diskuse

Středoškoláci se budou učit, co firmy opravdu potřebují. Změna výuky se dotkne téměř každého druhého

Za internet z USA mohou Češi zaplatit jako za nové auto. Matky českých operátorů si přitom často účtují mnohem méně

Sílící koruně navzdory. Export míří k čtyřbilionovému rekordu, na euro už přechází i malé firmy

Čeští poslanci ve službách Kremlu. Vzniká hnutí odporu kolem Bendy, děsí se, kam až Moskva uvidí

Mugabe zatím odmítl rezignovat. Po jeho konci by ale Zimbabwe mohl vést tyran zvaný Krokodýl

reklama