reklama

V jednom z největších obytných mrakodrapů světa, dubajské Pochodni, v noci hořelo. Evakuace proběhla včas

  • V osmdesátipatrovém obytném mrakodrapu v Dubaji vypukl v pátek v noci požár.
  • Podle mluvčího dubajské policie začalo hořet v devátém patře a oheň se šířil nahoru, podle nájemníků tomu ale bylo obráceně.
  • Požár se podařilo dostat pod kontrolu asi za dvě hodiny.
Podle mluvčího dubajské policie požár vypukl v devátém patře mrakodrapu. Podle mluvčího dubajské policie požár vypukl v devátém patře mrakodrapu. Foto: Reuters

V největším městě Spojených arabských emirátů – Dubaji – hořel v pátek v noci slavný mrakodrap The Torch (Pochodeň), který patří k největším obytným budovám na světě. Podle dubajské civilní obrany se podařilo obyvatele osmdesátipatrové budovy evakuovat včas a nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom televize CNN.

Podle mluvčího dubajské policie vypukl požár v devátém patře a šířil se nahoru. Podle několika obyvatel domu to bylo naopak. "Začalo to v 67. patře, takhle nám to řekli," uvedl jeden z nájemníků. Také podle dalšího nájemníka, jehož citovala agentura Reuters, oheň vypukl v nejvyšších patrech a šířil se dolů s padajícími žhavými troskami.

V Dubaji hořel slavný mrakodrap The Torch (Pochodeň). Patří k největším obytným budovám na světě
V_Dubaji_horel_slavny_mrakodrap_The_Torch_Pochoden_._Patri_k_nejvetsim_obytnym_budovam_na_svete.jpg

"Spali jsme a probudil nás alarm, lidé křičeli. Běželi jsme dolů po schodech, trvalo nám to z 50. patra asi deset minut," popsal události nájemník George. Další ze svědků pro CNN odhadl, že plameny zachvátily asi 40 bytů. Na zemi požár zničil nejméně dvě auta, když na ně dopadly hořící části budovy.

Asi po dvou hodinách se podle sdělení civilní obrany podařilo dostat požár pod kontrolu. Příčina požáru není známa. Podle svědků také v okolních budovách vypadl proud.

Rozsáhlý požár poškodil dubajský mrakodrap The Torch rovněž v únoru 2015, kdy zničil přes sto bytů. V celé budově je asi 680 bytů. Ani tehdy se nikomu nic nestalo, neboť se podařilo obyvatele včas evakuovat.

Mrakodrap The Torch byl postaven v roce 2011 a tehdy se stal se svými 352 metry nejvyšší obytnou budovou světa. O rekord ho připravil hned následující rok jiný dubajský mrakodrap.

ČTK, gal
Přeposlat
Diskuse
reklama

Živě: Kalousek oznámil odchod z čela TOP 09. Na sněmu nebude obhajovat funkci

Piráti pro všechny případy připravili seznam ministerstev, o která stojí: Zajímá je hlavně průmysl, ale i finance nebo školství

Zeman ví, že Babiš je jediný politik, který ho může ohrozit. Jeho vládu jmenuje až poté, co ANO rozhodne, koho podpoří v boji o Hrad

Proti řidiči v Plzni zakročili se zbraní v ruce a v civilu šéfové zásahové jednotky. Jeden z nich loni získal medaili za příkladnou práci

Facebook na Slovensku testuje zásadní změnu, ukazuje pouze příspěvky přátel a reklamu

reklama