reklama

Dobrodružně, ale přitom v pohodlí: Neobvyklé světové hotely mají podobu bubliny i hnízda v korunách stromů

Čtěte více: cestování | hotel | Francie | Keňa | Bolívie | Švédsko
  • Bublina uprostřed přírody, podzemní hotel nebo ubytování na okraji solné pláně.
  • Podívejte se na zajímavé počiny světových hoteliérů.
Neobvyklý hotel má podobu bubliny umístěné na okraji lesa. Neobvyklý hotel má podobu bubliny umístěné na okraji lesa. Foto: archiv hotelu

Název hotelů Attrap Reves lze volně přeložit jako lapač snů. Celkem je jich pět, všechny se nachází uprostřed francouzské přírody. Nebydlí se v nich v běžných pokojích, nýbrž v ekologicky odbouratelných bublinách, ležících přímo v lese. Jsou průhledné, prostorné, a nabízí tak možnost trávit noci pod hvězdnou oblohou, přitom ale v teple a v prostorné posteli.

Giraffe Manor v keňském Nairobi spravuje společnost The Safari Collection. Hotel stojí na kraji lesního útočiště, v němž žijí žirafy Rothschildovy. Ty se volně pohybují kolem hotelu a nakukují skrze velká okna dovnitř.

Cavern Motel Room společnosti The Grand Canyon Caverns je jedním z největších suitů (prostornějších hotelových pokojů, než je obvyklé) na zemi. Tedy přesněji pod ní – pokoj leží zhruba 60 metrů pod zemským povrchem, v největší suché jeskyni v USA. Ta je vysoká přes 20 metrů a nedopadá do ní žádné přírodní světlo.

Švédský Treehotel je zcela obklopen lesem. Nabízí sedm designově velmi rozmanitých pokojů. Liší se hlavně svou velikostí, jedno ale mají společné – všechny jsou zasazeny v korunách stromů, a poskytují tak svým návštěvníkům daleký výhled.

Pětihvězdičkový hotel Palacio de Sal leží na kraji největší solné pláně světa – Salar de Uyuni v Bolívii. Pokoje, nábytek, stěny, stropy i veškeré vybavení jsou kompletně vytvořeny ze soli. Hoteloví návštěvníci mají možnost podnikat odtud expedice do srdce solné pláně s rozlohou větší než 10 tisíc kilometrů čtverečních. Ubytování v tomto i v ostatních zmíněných hotelech zprostředkovávají travel designéři Exclusive Tours.

TZ, muh
Přeposlat
Diskuse
reklama
comments powered by Disqus

Uprchlíky přijměte do měsíce, nebo vás pošleme k soudu. Brusel dal Česku ultimátum

Ekonomice se daří nad očekávání dobře, letošní růst bude rychlejší, než se předpokládalo. Podpoří ho hlavně spotřeba domácností a export

Evropská komise dala Polsku měsíc na nápravu reformy soudnictví. Jinak zemi hrozí odejmutí hlasovacích práv

Británie od roku 2040 zakáže prodej benzinových a naftových motorů. Opatření se budou týkat i hybridů

Liglass, který získal obří zakázku v Kyrgyzstánu, nekomunikuje s tamními novináři. Místo tiskové konference jen zveřejnil video

reklama