reklama

Letem světem

jarvis_5a02fcab498e089685bdcd26.jpeg Podíl dlužníků, kteří nesplácejí řádně své závazky, se snižuje téměř ve všech krajích. Vyplývá to z údajů sdružení Solus. Foto: Shutterstock

Češi splácejí dluhy nejlépe od krize

Podíl dlužníků, kteří nesplácejí řádně své závazky, se snižuje téměř ve všech krajích. Vyplývá to z údajů sdružení Solus. Ve třetím kvartálu mělo dluhy po splatnosti 7,36 procenta dospělých, což je nejméně od poloviny roku 2008. Podle Solusu se platební morálka Čechů dlouhodobě zlepšuje.

Křetínský chce koupit plzeňskou Škodu

jarvis_5a02fcab498e089685bdcd2a.jpeg
Foto: Jan Rasch

Daniel Křetínský, majitel společnosti J&T, podle informací týdeníku Euro a novin MF Dnes plánuje koupit plzeňskou Škodu Transportation. Cena akvizice by měla přesáhnout 10 miliard korun. Křetínský, který se stále více věnuje dopravnímu průmyslu, by tak rozšířil své portfolio o výrobce trolejbusů, tramvají, vlaků a lokomotiv. Obchod se podle všeho uskuteční do konce roku.

Internetová ozvěna

jarvis_5a02fcac498e089685bdcd2e.jpeg
Foto: Reuters

Na poslední pracovní den jednoho ze zaměstnanců Twitteru se jen tak nezapomene. Bývalý pracovník oddělení péče o zákazníky zrušil na 11 minut účet americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Na síti se objevil třeba vtip, že tento člověk dokáže Trumpa kontrolovat lépe než prezidentovi spolupracovníci. Než se odhalil pravý důvod, spekulovalo se například o hackerském útoku.

Exkluzivní obsah pouze pro předplatitele.

Kupte si předplatné webu již za 199 Kč na měsíc.

Aktivace předplatného okamžitě a snadno ve 3 krocích • Přihlášení až na 5 zařízeních • Úplný obsah Ekonomu a Hospodářských novin

Předplatit

Štěpán Šanda
Přeposlat
Diskuse

Babiš dal ve sněmovně dohromady většinu s komunisty a SPD. Do vlády ale chce občanské demokraty

O post prezidenta se utkají Drahoš se Zemanem, Topolánka lidé nechtějí, ukázal nový průzkum

Nablýskané trable: Elon Musk představením nových elektrovozů jen zakrývá problémy Tesly

Mimochodem Davida Klimeše: Rok, kdy se demokraté rozhodli prohrát ve velkém stylu

Až 70 % Čechů platí za tarify podpultové ceny. Jak získat výhodnější podmínky, operátoři tají

reklama