reklama

České avokádo usnadňuje život vývojářům a designérům, používá ho Samsung či Philips

Čtěte více: design | IT | Vietnam | podnikání
  • Místo vysoké školy se Vu Hoang Anh pustil do podnikání.
  • Je šéfem a společníkem IT firmy Avocode, jejíž aplikace zjednodušuje spolupráci mezi grafiky a vývojáři.
  • Jeho vietnamští rodiče vlastní velkoobchod s obuví, on sám žije po většinu života v Praze.
Šéf a společník IT firmy Avocode Vu Hoang Anh Šéf a společník IT firmy Avocode Vu Hoang Anh Foto: HN - Lukáš Bíba

Vu Hoang Anh je společníkem a šéfem v IT firmě, která prošla startupovým akcelerátorem v Silicon Valley a mezi její zákazníky patří velké nadnárodní společnosti. Ve svých 25 letech má úspěch, který mu většina vrstevníků může jen závidět. Přesto se jeho hovory s rodiči často stáčí na stejné téma.

"Pořád je tam tlak na to, abych dostudoval nějakou vysokou školu," vysvětluje s úsměvem Vu v zasedačce firmy, která sídlí na pražském Rašínově nábřeží. "Komunita tady i ve Vietnamu člověka vnímá jinak, když má něco vystudovaného," tvrdí.

Most mezi grafiky a vývojáři

Není to přitom tak, že by Vu nebyl studijní typ. Mladý muž, jehož stylový knírek nezapře původní profesi designéra, zamířil po dokončení matematicko-fyzikálního gymnázia podobně jako řada jeho vrstevníků z komunity českých Vietnamců na Vysokou školu ekonomickou v Praze, byť na obor říznutý designem a médii.

Školu ale nedokončil a se společníky se vrhnul do podnikání. "Z toho, co jsme se ve škole učili, už jsem řadu věcí znal," vysvětluje Vu. A vlastní projekty, na kterých pracoval s přáteli, mu zkrátka přišly zajímavější.

Spolu s kamarády Petrem Brzkem a Martinem Ďurišem před šesti lety založil firmu, která nejprve na zakázku vyvíjela weby a mobilní aplikace. Vu se staral o design připravovaných webů a aplikací.

Exkluzivní obsah pouze pro předplatitele.

Kupte si předplatné webu již za 199 Kč na měsíc.

Aktivace předplatného okamžitě a snadno ve 3 krocích • Přihlášení až na 5 zařízeních • Úplný obsah Ekonomu a Hospodářských novin

Předplatit

Filip Sýkora
Přeposlat
Diskuse

Češi si ve volbách objednali manažerské řízení země. Politika, jak jsme ji znali, končí

Volby drtivě vyhrálo ANO a bez něj zřejmě koalice nevznikne. Většina stran má problém vládnout s Babišem, podmínky si neklade jen Okamura

Vítězové a poražení: Herman i Semelová přišli o mandát. Bendu z ODS opět zachránilo kroužkování a uspěl i Dominik Feri

Mapa: Modré Česko. Podívejte se, jak hlasovali Češi v jednotlivých městech

Miliardáři kromě Babiše těžce narazili - neuspěli ani Realisté podporovaní spolumajitelem Penty, ani ODA developera Sehnala

reklama