reklama

Yamaha Tracer 700 umí cestovat na lehko. Je to ideál nejen pro začátečníky

Čtěte více: motocykl
  • Kdo se touží vydat s motorkou na cesty, ale nechce za ni utrácet mnoho peněz, může sáhnout po Yamaze Tracer 700.
  • Nenáročný stroj s dostačujícím, ale nikoliv nebezpečným výkonem umí pobavit na silnici a zároveň dovézt jezdce hodně daleko.
  • Ve dvou už ale přestává stíhat.
jarvis_598048d4498e27acf5b3c797.jpeg Yamaha Tracer 700 Foto: Jan Markovič

Yamaha v posledních letech rapidně rozšiřuje svou modelovou nabídku poměrně jednoduchým receptem. Na podvozkové platformě řady MT staví nejen nahaté stroje pro řádění za městem, ale i další motocykly z oblíbených kategorií. Jedním z nich je Tracer 700 využívající základ Yamahy MT-07, který je připraven i na delší výlety. A dokáže přitom i nalákat na velmi dobrou cenu.

Menší z Tracerů (Yamaha nabízí ještě model 900 založený na MT-09) má jednoduchý design. Oblá kapotáž se dvěma velkými světlomety by se někomu mohla zdát až fádní, na druhou stranu takové linie se rychle neokoukají a Tracer vydrží vypadat dobře delší čas. A to obzvlášť v testovaném černém laku, se kterým je opravdu nenápadný.

Podvozek Yamahy MT-09 se v případě Traceru o něco prodloužil, zdvih zadního pérování se zvýšil a totéž platí i pro sedlo. Místo přikrčené pozice tak za řídítky na jezdce čeká pohodlný vzpřímený posez, díky kterému se dá snést větší porce kilometrů.

Před větrem chrání subtilní kapotáž poměrně obstojně, čelní "plexi" je navíc nastavitelné. Samozřejmě jen ručně pomocí dvou plastových matic, což stačí. Jezdci vyšších postav ale určitě sáhnou ještě po přídavném deflektoru, který proud vzduchu víc popožene nahoru.

Exkluzivní obsah pouze pro předplatitele.

Kupte si předplatné webu již za 199 Kč na měsíc.

Aktivace předplatného okamžitě a snadno ve 3 krocích • Přihlášení až na 5 zařízeních • Úplný obsah Ekonomu a Hospodářských novin

Předplatit

Jan Markovič
Přeposlat
Diskuse

Ochranu osobních údajů musí nově zajistit i firmy se sídlem mimo EU. Žalob za zneužití dat bude přibývat, shodují se odborníci

V prezidentské volbě se střetnou i různé zájmy z byznysu. V kampani nechybějí velká jména, nejvíce jich přitáhl Drahoš

Díky CIA byl zmařen atentát na katedrálu v Petrohradu. Putin následně poděkoval Trumpovi za pomoc

Jistě, pane premiére: Měli jsme stisknout "jaderný knoflík" a EET úplně zrušit, říká pět soudců Ústavního soudu

KSČM se nehodlá vzdát nominace předlistopadového policisty Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS

reklama