reklama

Vážení čtenáři

Čtěte více: editorial
Dalibor Martínek, šéfredaktor Dalibor Martínek, šéfredaktor Foto: Jan Hunter Doležálek

Léto jsme před dvěma týdny uvítali speciálním vydáním o malých pivovarech. Ale protože jsme Ekonom, léto neléto, nezapomínáme ani na vážnější témata.

Třeba na firemní daně. Za úřadování Andreje Babiše na financích se přístup státu k výběru těchto daní radikálně změnil. Pro finanční správu se stali podnikatelé potenciálními zloději. Nechci v tomto úvodníku řešit jednotlivé případy, některé najdete v hlavním tématu. Jasný je trend. Místo aby finanční úřady byly přísné, ale spravedlivé, staly se víc než dřív nečitelnými a prakticky nekontrolovatelnými. Z výběru daní se stal fetiš. "Moc úřední" se pod Babišem utrhla ze řetězu, zavládla atmosféra podezírání a represe. Což zhoršuje podnikatelské prostředí a leptá společnost.

Babiš mezitím kráčí vstříc volebnímu vítězství. Ale snad není všemu konec. Babiš přece říká, že umí naslouchat. Co se týká daní, měl by začít.

P. S. S létem přinášíme dvě novinky. V servisní sekci Paragraf najdete nový "letní" seriál, určený zejména mladším čtenářům, o nástrahách první práce. V úvodním dílu se věnujeme povinnostem absolventů škol. Druhou novinkou je poslední strana, kde vám od nynějška bude přinášet své netradiční pohledy na svět byznysu a ekonomiky náš analytik David Klimeš.

Citát týdne

"Francie se chce stát jedničkou v zelené ekonomice."

Francouzský ministr životního prostředí Nicolas Hulot hodlá do roku 2040 skoncovat s auty na benzin a naftu.

Dalibor Martínek
Přeposlat
Diskuse
reklama

Čeští podnikatelé podepsali v Moskvě smlouvy za 19 miliard korun. Další dohody uzavřou v Jekatěrinburgu

O post prezidenta se utkají Drahoš se Zemanem, Topolánka lidé nechtějí, ukázal nový průzkum

Koruna poprvé od konce intervencí prolomila hranici 25,50 za euro. Je nejsilnější od června 2013

Čínská CEFC a finanční skupina Penta chtějí koupit majitele Novy. Za podíl v CME by mohly zaplatit přes 10 miliard

Článek, který tvrdí, že Československo mělo být vděčné za sovětskou okupaci, je dílem šílence s vylízaným mozkem, řekl Zeman. Medveděv se od textu distancoval

reklama