reklama

Muslimy je třeba integrovat nebo deradikalizovat, zavření hranic nepomůže, říká developer Sekyra. Chce být českým Sorosem

Rozhovor
Čtěte více: Sekyra Luděk | developer | Oxford
  • Developer Luděk Sekyra na univerzitě v Oxfordu sponzoruje a spoluorganizuje konferenci, jejímž cílem je prohloubit dialog mezi křesťany a muslimy.
  • Někdejší přítel pražských "kmotrů" Františka Mrázka či Romana Janouška se nyní pohybuje mezi profesory a podporuje multikulturalismus.
  • Připouští, že je mu blízká role "českého Sorose", amerického miliardáře a filantropa maďarského původu, se kterým pořádá jinou konferenci.
Luděk Sekyra. Luděk Sekyra. Foto: HN - Matej Slávik

Známý pražský developer Luděk Sekyra se v těchto dnech spíše než výstavbou kancelářských a obytných budov zabývá stavěním mostů mezi lidmi. Sešli jsme se s ním těsně před jeho odletem do anglického Oxfordu, kde na tamní univerzitě český byznysmen sponzoruje a spoluorganizuje mezinárodní konferenci Veřejná sféra a náboženská diverzita. Setkání si klade za cíl navázat hlubší dialog mezi křesťany a muslimy.

Až o víkendu konference skončí, vrátí se Sekyra vyřídit obchodní záležitosti do Prahy a v příštím týdnu zase odletí do řeckých Atén na jinou konferenci. Ta se pro změnu týká budoucnosti liberální demokracie.

I tuto akci, zaštítěnou americkým listem New York Times, na níž bude přítomen třeba bývalý generální tajemník OSN Kofi Annan, Sekyra platí. Tentokrát společně s firmou Google a s americkým miliardářem a filantropem maďarského původu Georgem Sorosem.

"Je to takový Davos o demokracii, letos poprvé se na samostatném sympoziu bude mluvit o ohrožené demokracii ve střední Evropě," říká Sekyra. Někdejší přítel pražských "kmotrů" se nyní pohybuje mezi slovutnými profesory z celého světa, podporuje multikulturalismus, hovoří o vlastní konverzi a připouští, že je mu blízká role "českého Sorose".

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé.

Děkujeme za vaši přízeň.

Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá.
Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Předplatit

Jiří Pšenička
Přeposlat
Diskuse

Číňanům nejde o byznys, ale o evropské technologie a vliv. Česko by mělo jejich investice kontrolovat, varuje část senátorů

ANO bude mít předsedy sedmi výborů, Demokratický blok čtyř, dohodly se strany. Kontrolní výbor připadne opozici

Zeman nám sdělil, že ve státních médiích pracují šílenci a ruské vedení to vlastně nepopírá, píše ruský tisk

Odboráři ve Škodě hrozí největší stávkou v historii Česka, zastavit výrobu by mohli až na tři týdny

Rusnok připustil možné oslabení nezávislosti ČNB. Na určování výše inflace by se podle něj mohli podílet politici

reklama