reklama

Jaké počasí bude v prvních dnech nového roku? Mrazy poleví

Čtěte více: počasí | zima | sníh
  • V lednu se mají teploty pohybovat okolo nuly. Dvacetistupňové mrazy by Česko zasáhnout neměly.

Mrazy poleví, leden bude teplotně i srážkově průměrný. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat většinou kolem nuly, v noci bude mrznout, to vyplývá z měsíční předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Dvacetistupňové mrazy, které Česko zasáhly v minulých dnech a týdnech, meteorologové v lednu neočekávají.

V první dekádě, která by měla být nejchladnější, předpovídají v noci při zmenšené oblačnosti maximálně 12 pod nulou. Jinak mají být od 1. do 10. ledna nejnižší noční teploty mezi minus dvěma až minus osmi stupni. Ve druhé části první třetiny ledna budou i noční teploty atakovat nulu – má být 0 až minus šest. Během dne by se pak měla rtuť ustálit zpočátku krátce kolem nuly, postupně kolem minus pěti a ve druhé polovině dekády zhruba od minus dvou do plus čtyř stupňů. Mělo by být oblačno, místy sněhové přeháňky nebo slabé sněžení, přechodně polojasno. Ve druhé polovině dekády pak oblačno až zataženo, občas sněžení, přechodně i srážky dešťové a mrznoucí.

Ve druhé třetině ledna očekává ČHMÚ převážně velkou oblačnost, občas se srážkami, v nižších polohách bude prý střídavě pršet a sněžit, na horách má většinou sněžit. Ojediněle se vyskytnou mlhy. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od nuly do minus šesti, při zmenšené oblačnosti však bude teplota klesat až na minus devět. Přes den by mělo být kolem nuly – od minus tří do plus tří stupňů.


V závěru ledna, tedy v období od 21. do 31. ledna, má být nad Českou republikou nadále většinou velká oblačnost, občas s deštěm, na horách a přechodně i v nižších polohách bude sněžit, ojediněle by se opět mohly vyskytnout mlhy. Nejnižší noční teploty se mají pohybovat od jednoho stupně nad nulou do minus pěti, při zmenšené oblačnosti kolem minus osmi. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na minus dva až plus čtyři.

ČTK, mil, Shutterstock
Přeposlat
Diskuse
reklama

S povinnými kvótami na přijímání uprchlíků je konec. Bez souhlasu Česka je nebude možné schválit

Odmítám vládu s trestně stíhaným Babišem, řekl Zaorálek v duelu na Nově. Do debaty na ČT oba dorazili se zpožděním

Brněnskou společnost Moravia IT kupují za sedm miliard Britové. Firma patří v oboru k největším na světě, stojí za překlady Windows

Škoda Auto má VW pomoci dobýt slibný trh v Indii. Za účasti tamních dodavatelů bude v zemi vyrábět velice levný vůz

Kdo chce zavést právo nebrat šéfovi telefon? A kdo chce snížit DPH na květiny? Zkuste si, jestli poznáte strany podle programu

reklama