reklama

Leden nepřinese silnější mrazy než v prosinci. Na horách napadne více sněhu

Čtěte více: počasí | leden | předpověď
  • I nejnižší noční teploty by měly pod minus deset stupňů klesnout jen ojediněle.
Počasí v prvním měsíci příštího roku bude převážně oblačné se srážkami, které na hory přinesou sníh, ale v nížinách se změní na smíšené nebo dešťové. Množství srážek i teploty by měly dosáhnout průměrných lednových hodnot. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Od 1. do 10. ledna bude převládat velká oblačnost občas se sněžením, které bude v nižších polohách přecházet ve srážky smíšené nebo mrznoucí. Zmenšení oblačnosti na polojasno se podle meteorologů čeká jen přechodně.

Nejnižší noční teploty budou kolísat od minus jednoho do minus sedmi stupňů Celsia, při zmenšené oblačnosti klesne rtuť až na minus deset stupňů, ojediněle i níže. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od minus šesti až do nula stupňů.
Druhá lednová dekáda začne oblačným až zataženým počasím s občasným sněžením, které bude v nižších polohách přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové. Srážky budou postupně ubývat a bude přibývat mlh. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od minus jednoho do minus sedmi, při zmenšené oblačnosti až do minus deseti stupňů, nejvyšší denní dosáhnou od minus dvou do čtyř stupňů Celsia.

Od 21. do 31. ledna meteorologové očekávají nízkou oblačnost s mlhami, na horách by mohlo být polojasné počasí. Během dekády bude postupně přibývat oblačnosti i srážek, které budou na horách sněhové, v nížinách smíšené nebo dešťové. Nejnižší noční teploty klesnou na minus pět stupňů, nejvyšší denní mohou dosáhnout až šesti stupňů Celsia. ČTK, foto: ČTK
Přeposlat
Diskuse
reklama

Z pražských sídlišť by se mohly stát vyloučené lokality. Vzor pro uzdravování panelových ghett ukazuje Nizozemsko

Šokuje mě, když vidím lidi pracující ve fabrikách za 16 tisíc. Pro mnohé se toho od socialismu moc nezměnilo, říká Zaorálek

Koruna je tam, kde byla před intervencemi. Posilování ale může zarazit úspěch Okamury a komunistů

Vlk z Wall Street míří do Česka. Dravý byznysmen bude v Praze radit podnikatelům, jak dosáhnout větších obratů

Větší rozdíl mezi mzdami mužů a žen je v rámci EU už jen v Estonsku, ukázala nová studie

reklama